Freaky Bitches zamiast Plotkina i Harrisa

Freaky Bitches zamiast Plotkina i Harrisa

w Kultura

Wiadomo już oficjalnie, że trasa koncertowa Jamesa Plotkina i Micka Harrisa została odwołana. W związku z tym nie odbędzie się ich występ zaplanowany na 2 października 2010 roku w ramach Avant Art Festival. W ich miejsce wystąpią dwie damy artystycznej elektroniki – Mira Calix i Andrea Parker we wspólnym projekcie Freaky Bitches.

Twórczość urodzonej w RPA Chantal Passamonte, znanej przede wszystkim pod pseudonimem Mira Calix, można opisać jako niezwykle oryginalne ambientalne dźwiękowe pejzaże. Ta uznana Dj i producentka muzyczna zasłynęła swoimi utworami pełnymi eksperymentalnych elektronicznych tekstur zmiksowanych z jej delikatnym śpiewem. Zadebiutowała w 1996 roku wydając singiel zatytułowany Hunmba w wytwórni Warp, specjalizującej się w estetyce IDM. Cztery lata później ukazał się jej pierwszy pełny album One on One. Jej wczesna muzyka była prawie wyłącznie oparta na elektronicznych brzmieniach, jednak od 2003 roku artystka zaczęła wprowadzać do swojej twórczości orkiestracje i klasyczne instrumenty. Obecnie głównie pracuje w kolaboracjach z innymi muzykami. Na jej koncie odnaleźć można wiele instalacji galeryjnych, ścieżek dźwiękowych do filmów i przedstawień teatralnych.

Andrea Parker jest brytyjską producentka i DJ pochodzącą z Yalding w Kent. Wykształcona na klasyczną wiolonczelistkę szukała jednak inspiracji u pionierów elektroniki, takich jak Art of Noise czy Jean Michel Jarre. W 1993 roku założyła grupę Inky Blacknuss razem z producentami Alexem Knightem i Ianem Tregonningiem. Jej pierwszy solowy album zatytułowany Kiss My Arp ukazał się wytwórni Mo" Wax w 1999. W 2002 roku zakłada własny wydawnictwo Touchin" Bass, gdzie publikuje swoje kolejne płyty, wyprodukowane razem z Davida Morleya. Jej muzyka to mroczna wersja muzyki electro z lat 80-tych, oparta na brzmieniu starych automatów perkusyjnych.

Freaky Bitches, czyli Mira Calix i Andrea Parker wystąpią 2 października we Wrocławiu w CS Impart, Mazowiecka 17.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top