Funduszu Toyoty 2014 na starcie

Funduszu Toyoty 2014 na starcie

w Gospodarka

Rusza przyjmowanie wniosków w kolejnej edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” realizowanej w roku 2014.

Podobnie jak w poprzednich edycjach fundusz nagradza oryginalne i ciekawe pomysły dotyczące ekologii i promocji zdrowego stylu życia, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i są realizowane w powiecie wałbrzyskim. Może to być rewitalizacja skweru, budowa obiektów służących rekreacji takich, jak na przykład strefa fitness czy siłownia w parku, tor rowerowy, tor przeszkód lub plaża z boiskiem do gry w siatkę. W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie, jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe. Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 10 tys. zł. Całkowita pula środków do rozdysponowania to 45 tys. zł. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2013 r. a wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy styczniem a czerwcem 2014. Fundusz Toyoty organizowany jest w formie partnerstwa trzech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają studenci architektury krajobrazu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Fabryka Toyoty finansuje najlepsze pomysły. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora funduszu. – Poprzednie edycje konkursu udowadniają, że lokalnym organizacjom nie brakuje pomysłów na wykorzystanie środków, a i szansa na ich pozyskanie jest całkiem duża. Wciąż widzimy duże potrzeby w zakresie finansowania tego typu projektów w regionie wałbrzyskim. Potwierdzają to coroczne badania, które prowadzimy wśród lokalnej społeczności. Liczymy więc na nowe, ciekawe inicjatywy. – stwierdził Dariusz Banach, Dyrektor HR i Administracji w fabryce Toyoty w Wałbrzychu.– Każda organizacja może skorzystać z konsultacji dot. zasad przygotowania wniosku i późniejszego rozliczenia. – podkreśla Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej. Dla wszystkich organizacji zainteresowanych udziałem w konkursie partnerzy Funduszu Toyoty organizują spotkanie informacyjne, które odbędzie się 2 października br. o godzinie 12.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, przy ul. Zamkowej 4, w budynku B, sala Auditorium Novum. Tematami spotkania będą informacje o zasadach ubiegania się o dotację, przepisy budowlane i BHP związane z planowaniem i realizacją projektów. Ponadto w ramach spotkania omówione zostaną zasady prawidłowego dokumentowania realizacji projektu oraz rozliczenia wydatków z przyznanej dotacji oraz wkładu własnego. Na stronach www.zielonywalbrzych.pl oraz www.fee.pl można zapoznać się z projektami realizowanymi w 2012 i 2013 roku.

Ważne daty i informacje:* Dziedzina wsparcia: ekologia i/lub promocja zdrowego trybu życiaPrzykłady oryginalnych projektów:- strefa boulderingu – tor przeszkód dla najmłodszych – tor rowerowy BMX – tor rowerowy górski z przeszkodami – tor do jazdy na rolkach- obszar do uprawiania crossfit – plac parkur- zielony labirynt z żywopłotu lub kamieni – pole do gry w mini golfa, – stanowisko do gry w rosyjskie kręgle – trampolina wieloosobowa – plaża miejska ze strefą rekreacji – ścieżka zmysłów* Całkowita pula środków funduszu: 45.000 PLN,* Maksymalna kwota wsparcia pojedynczego projektu przez Fundusz: 1. 10.000 PLN dla projektu realizowanego po raz pierwszy2. 5.000 PLN dla kontynuacji projektu wspieranego przez Fundusz po raz drugi 3. 2.500 PLN dla kontynuacji projektu wspieranego przez Fundusz po raz trzeci* Termin rozpoczęcia i zakończenia przyjmowania wniosków: 16 września – 30 listopada 2013 r.* Termin ogłoszenia decyzji o przyznaniu wsparcia: do 15 grudnia 2013 r.* Czas realizacji projektów: styczeń – czerwiec 2014 r.* Regulamin i inne dokumenty konkursowe dostępne są na stronach: www.toyota-walbrzych.pl, www.zielonywalbrzych.pl oraz www.fee.pl* Koordynator Funduszu: Grzegorz Kruszyński, Fundacja Edukacji Europejskiej, ul. Dmowskiego 2/4, 58-300 Wałbrzych, grzegorz@fee.pl, tel. 601 262 182.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,
Go to Top