Gimnazjaliści odznaczeni za zasługi

Gimnazjaliści odznaczeni za zasługi

w Region

Niemal tysiąc osób wzięło udział w IX Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym Syców 2012 zorganizowanym na rzecz pomocy Polakom na Ukrainie i Białorusi. Za pomoc w ratowaniu zabytków kultury materialnej na Kresach Wschodnich Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek otrzymała brązowy medal, który następnie przekazała gimnazjalistom z Pszenna.

W akcji, zorganizowanej z inicjatywy dziennikarki TVP Wrocław Grażyny Orłowskiej-Sondej i Beaty Pawłowicz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wzięła udział młodzież z Pszenna, która wraz z grupą niemal stu uczniów, zbierała fundusze na ratowanie nekropolii na Wschodzie. Przez kilkanaście dni gimnazjaliści sprzątali cmentarz w Mikulińce, malowali płoty, czyścili groby i kosili trawę. Efekty swojego zaangażowania przedstawili Radzie Gminy na XIX sesji pod koniec 2011 roku. Z tego powodu Teresa Mazurek, która odznaczenie odebrała 28 stycznia w Sycowie, podczas Ogólnopolskiego Koncerty Charytatywnego, postanowiła oddać nagrodę młodzieży, której jak się wyraziła, najbardziej się należy. To oni bowiem włożyli najwięcej trudu w ratowanie polskiego dziedzictwa na Kresach Wschodnich. Brązowy Medal Zasług odebrali przedstawiciele 13. Świdnickiej Drużyny Starszoharcerskiej „Mafikend" imienia Andrzeja Romockiego „Morro". Wyrazili oni swoją radość z powodu wyróżnienia, twierdząc, iż razem z władzami gminy dali świadectwo społecznego zaangażowania, patriotyzmu i człowieczeństwa. Uroczyste przekazanie odznaczenia odbyło się podczas XXII Sesji Rady Gmina Świdnica.

 

Foto. Za pomoc w ratowaniu polskiego dziedzictwa na Kresach, młodzież z Pszenna została odznaczona Brązowym Medalem Zasług

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top