Głuszyczanin trzeci w Polsce

Kamil Stec z Głuszycy zajął trzecią lokatę na się I Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Puławach.

W skład trójboju siłowego wchodzą: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg. Startowało tam dwóch zawodników UKS „ GIM Głuszyca " pod opieką trenera pana Jacka Kędzierskiego. Pierwszy z nich – Kamil Dec wystąpił w kategorii do 59 kg juniorów do lat 18. Uzyskał łączny wynik 332,5 kg, bijąc w każdym boju swoje rekordy życiowe. Kamil zajął trzecią lokatę ze stratą 22,5 kg do zwycięzcy, co jest dotychczas największym osiągnięciem zawodnika. Nieco gorzej spisał się Jarosław Stefanowicz, który z wynikiem 305 kg uplasował się w pierwszej dziesiątce w kategorii do 74 kg juniorów do lat 18. Drobne błędy techniczne nie pozwoliły Jarkowi na uzyskanie lepszego rezultatu. Trzecie miejsce w zawodach na szczeblu ogólnopolskim to wielki sukces Kamila Deca, który jest uczniem Gimnazjum Publicznego w Głuszycy.