Gmina przyjazna rodzinie

w Boguszów Gorce

Gmina Boguszów-Gorce otrzymała tytuł Samorząd PRO FAMILIA 2021. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem samorządów – zgłosiło się do niego 236 gmin, które podzieliły się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami.

W dniu 13 maja br. w Warszawie miała miejsce konferencja  V4+ COALITION PRO FAMILIA podczas której wyłoniono zwycięzców konkursu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Samorząd PRO FAMILIA 2021”. Gmina Boguszów-Gorce rywalizowała z Piławą Górną oraz Bieruniem w kategorii Gmina Miejska do 20 tys. mieszkańców. Obecny na konferencji pełniący funkcję burmistrz miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek odebrał z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg statuetkę oraz czek o wartości 50 tys. złotych sponsorowany przez partnera konkursu, Fundację Orlen. Konferencja była również spotkaniem Ministrów Grupy Wyszehradzkiej oraz innych państw europejskich zajmujących się sprawami rodzin.

Tytuł Samorząd PRO FAMILIA 2021 został przyznany w pięciu kategoriach: Gmina wiejska, Gmina miejsko-wiejska, Gmina miejska do 20 tys. mieszkańców, Gmina miejska od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców, Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem samorządów – zgłosiło się do niego 236 gmin, które podzieliły się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami. Kierując się sumą punktów uzyskanych w pierwszym i drugim etapie, Kapituła Konkursu wyłoniła finalistów – po 3 samorządy w każdej kategorii. Jak powiedziała Minister Rodziny i Polityki Społecznej, doceniono te samorządy, które rozumieją, „jak istotne jest inwestowanie w rodziny, naszą wspólną przyszłość i którym już udało się stworzyć odpowiednie warunki do życia dla rodzin”. Oprócz Boguszowa-Gorc wśród nagrodzonych gmin znalazły się Miejsce Piastowe, Pleszew, Otwock oraz Katowice.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Boguszów Gorce

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, a szczególnie gminy Boguszów-

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

MAN dla druhów z Gorc

Na terenie Centrum Kulturalno – Kongresowym „Witold” w Boguszowie-Gorcach odbyło się uroczyste
Go to Top