Goprowcy podsumowali rok

Goprowcy podsumowali rok

w Aktualności

Ponad 40 wypraw ratunkowych w tym 6 z użyciem śmigłowca. Blisko 150 akcji oraz 47 interwencji, w którym udzielili pomocy. Wałbrzysko – kłodzka grupa GOPR podsumowała 2013 rok.

Dodatkowo na zorganizowanych terenach narciarskich ratownicy przeprowadzili 480 akcji w tym 2 użyciem śmigłowca, 346 interwencji pomagając łącznie 826 poszkodowanym. Rocznie góry, w których działa grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR, odwiedza tysięcy sumie blisko 500 tysięcy turystów i narciarzy. By im pomóc 144 ratowników ochotników oraz 12 ratowników zawodowych pełni dyżury w 4 stacjach ratowniczych a w sezonie zimowym również w dodatkowych stacjach i punktach ratunkowych zlokalizowanych przy kompleksach narciarskich. – Zasięg działania naszej grupy jest bardzo duży. Obejmuje on teren Sudetów Środkowo-Wschodnich od Kamiennej Góry aż po całą Kotlinę Kłodzką. To obszar 2400 km2 i 1600 szlaków turystycznych – podkreśla naczelnik Zdzisław Wiatr.

By ułatwić turystom i narciarzom planowanie wypoczynku w górach w styczniu Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR wprowadziła na swojej stronie internetowej www.walbrzyska.gopr.pl nowe funkcjonalności. Są nimi informacje o aktualnie panujących warunkach na zorganizowanych terenach narciarskich, na których służbę pełnią ratownicy GOPR oraz przebieg szlaków turystycznych na terenie działania grupy. Oba elementy zostały umieszczone na interaktywnej i w pełni skalowanej mapie. Rozwiązania te były możliwe do wdrożenia dzięki współpracy GOPR z firmą Advert Center, która przygotowała stronę internetową grupy oraz serwisem mapa-turystyczna.pl. – „Wprowadzenie nowych funkcjonalności to ważny krok w rozwoju naszego serwisu. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko zorientować się w warunkach panujących w naszych górach oraz w prosty sposób zaplanować, a później kontrolować np. z urządzeń mobilnych trasę wycieczki na całym obszarze funkcjonowania naszej grupy – mówi Mariusz Rzepecki, zastępca naczelnika ds. służby górskiej grupy wałbrzysko-kłodzkiej GOPR. – Efektem współpracy naszego serwisu z Grupą są realne korzyści dla użytkowników – dostęp do najświeższych informacji z terenu w czytelnej formie. Cieszymy się, że w ten sposób możemy przyczynić się do poprawy poinformowania, a co za tym idzie, bezpieczeństwa turystów. Liczymy również na to, że nowe grono odbiorców, a także kontakt z ratownikami GOPR pomoże nam w poprawie jakości naszych danych o szlakach oraz w utrzymaniu ich aktualności." – podsumowała dotychczasową współpracę Justyna Bukiel z serwisu mapa-turystyczna.pl.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top