Górnicy! Co się z Wami dzieje?

Górnik Wałbrzych odniósł kolejną porażkę z rzędu. W minioną sobotę wałbrzyszanie ulegli Gryfowi Wejherowo. Dzisiaj nie sprostali Energetykowi ROW Rybnik, z którym przegrali 0:2.

Za nami dwa spotkania Górnika pod wodzą Macieja Jaworskiego, który na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu zastąpił Roberta Bubnowicza. Niestety, jak dotąd „Jawor” nie ma powodów do zadowolenia, bowiem jego podopieczni przegrali kolejny ważny w kontekście walki o utrzymanie w II lidze pojedynek, tym razem z kandydatem do awansu – Energetykiem ROW Rybnik. Trudno się dziwić skoro w całym meczu wałbrzyszanie oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę gości. I nie było to jakieś „setki”, ale uderzenia, które co prawda mogły sprawić kłopoty, ale ostatecznie nie wyrządziły krzywdy Danielowi Kajzerowi, golkiperowi Energetyka. W pierwszej połowie na wyróżnienie zasłużył dokładny, ale wybroniony strzał Tomasza Wepy, a w drugiej odsłonie mocna próba Grzegorza Michalaka, po której Kajzer wypuścił piłkę z rąk, ale nadbiegający Adrian Moszyk nie zdążył z dobitką. Znacznie więcej powodów do radości mieli tymczasem podopieczni Ryszarda Wieczorka. Tuż przed przerwą z lewej strony pola karnego przymierzył Jarosław Wieczorek. Niestety, na linii strzału znalazł się Dariusz Michalak, który podbił nieco futbolówkę, a ta ładnym lobem przeleciała nad Damianem Jaroszewskim i wylądowała w siatce. Po raz drugi Górnicy pogubili się w 66 minucie, kiedy to z prawej flanki na środek pola karnego miejscowych zagrał Marek Krotofil, a nieobstawiony Mateusz Szatkowski bez żadnych problemów skierował piłkę do siatki.

Górnik Wałbrzych – Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:1)Bramki: 0:1 Jarosław Wieczorek (44), 0:2 Mateusz Szatkowski (66)Żółte kartki: Radler – EnergetykSędziował: Sylwester Rasmus – ToruńWidzów: 250Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Orzech, G. Michalak, Wepa, Misiak (46 Radziemski), Morawski, Oświęcimka, Zinke (69 Rytko), Sobczyk (46 Moszyk). Trener: Maciej Jaworski

Wyniki pozostałych zaległych spotkań:

Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:3, Chojniczanka Chojnice – Gryf Wejherowo 1:0, Tur Turek – Chrobry Głogów 0:3, Raków Częstochowa – MKS Kluczbork 0:0