Górnicy grają dalej

Niespodzianki nie było i nie mogło być, mimo iż do przerwy wtorkowego spotkania pomiędzy Zdrojem Jedlina-Zdrój a Górnikiem Wałbrzych niżej notowani miejscowi przegrywali jedynie 0:1, a biało-niebiescy rozpoczęli w dość eksperymentalnym składzie. Po zmianie stron przewaga wałbrzyszan nie podlegała już dyskusji. Goście wygrali 6:1, na co złożył się między innymi hattrick Marcina Orłowskiego, który na boisku przebywał niewiele ponad pół godziny.

Jako pierwsi II rundę Pucharu Polski na szczeblu okręgowym rozpoczęli piłkarze Zdroju oraz Górnika, którzy już we wtorek przystąpili do rywalizacji o awans do kolejnej odsłony. Do przerwy pojedynek w uzdrowisku miał dość wyrównany przebieg, mimo iż po golu Mateusza Krzymińskiego przyjezdni wygrywali 1:0. W kolejnej odsłonie na boisku w krótkim czasie pojawili się gracze pierwszego składu z Marcinem Orłowskim na czele i wałbrzyszanie raz po raz dochodzili do pozycji strzeleckich. Mimo sporej przewagi Górników na drugie trafienie czekaliśmy do 73 minuty, gdy Damian Migalski pokonał Bartłomiej Walusiaka. Chwilę później swoje pierwsze celne trafienie zaliczył wspomniany Orłowski i w rezultacie ekipa trenerów Bubnowicza oraz Morawskiego prowadziła 3:0. W 86 minucie za sprawą Macieja Kwiatkowskiego ambitni gospodarze zdobyli kontaktowego gola, który tylko rozjuszył wyżej notowanego rywala. W przeciągu niewiele ponad 180 sekund przyjezdni zaliczyli bowiem trzy kolejne bramki, z czego dwie były autorstwa Orłowskiego. Ostatecznie Górnicy wygrali w Jedlinie-Zdroju 6:1 i awansowali do 1/4 finału PP, w którym zmierzą się ze zwycięzcą pary Victoria Świebodzice – LKS Bystrzyca Górna.

Tymczasem w nadchodzącą sobotę o godzinie 16 wałbrzyszan czeka kolejny ligowy pojedynek na Ratuszowej. Szczęśliwej Ratuszowej należałoby dodać, gdyż u siebie w tym sezonie nie tylko, że nie straciliśmy punktu, ale nawet gola. Naszym najbliższym przeciwnikiem będą Budowlani Lubsko, a więc szesnasta ekipa III ligi, stąd liczymy na siódme zwycięstwo z rzędu biało-niebieskich przed własną publicznością.

Puchar Polski na szczeblu okręgowym1/8 finałuZdrój Jedlina-Zdrój – Górnik Wałbrzych 1:6 (0:1)Bramki: 0:1 Mateusz Krzymiński (13), 0:2 Damian Migalski (73), 0:3 Marcin Orłowski (78), 1:3 Maciej Kwiatkowski (86), 1:4 Marcin Orłowski (88), 1:5 Marcin Orłowski (90), 1:6 Jan Rytko (90)Zdrój: Bartosz Walusiak, Łukasz Samiec (80 Szymon Kacprzak), Bartosz Chabrowski (80 Dawid Skarbiński), Maciej Kwiatkowski, Damian Kraus, Michał Bartkowiak (84 Ireneusz Włochowski), Jarosław Piątek, Dominik Dudek, Maciej Piwoński, Mateusz Kubowicz, Paweł Zasada (75 Marcin SobotkaGórnik: Damian Jaroszewski, Dariusz Michalak, Sławomir Orzech, Sebastian Surmaj (33 Mateusz Sawicki), Maksym Tatuśko (53 Damian Migalski), Michał Oświęcimka, Mateusz Krzymiński, Mateusz Sobiesierski (53 Jan Rytko), Grzegorz Michalak, Adrian Mrowiec, Kamil Misiak (53 Marcin Orłowski). Trener: Robert Bubnowicz