Górnicy remisują z rezerwami Miedzi

Choć Górnikom nie udało się wygrać siódmego meczu z rzędu przed własną publicznością, to bezbramkowy remis z rezerwami Miedzi Legnica należy uznać za korzystny wynik. Wicelider III ligi postawił bowiem wałbrzyszanom trudne warunki i niedzielny pojedynek mógł się równie dobrze zakończyć zwycięstwem rywali.

Po pierwszej połowie mogliśmy dziękować losowi, iż Kamil Jarosiński pozostał z czystym kontem, gdyż ta część potyczki należała wyraźnie do legniczan. Rywale regularnie nękali naszą drużynę strzałami z dystansu, z których kilka przeszło nad celem, ale były również uderzenia, na które musiał zareagować golkiper wałbrzyszan. Poza tym w 27 minucie Jarosiński wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Szymonem Kuźmą, a w 33 minucie biało-niebieskich uratował słupek. Nie da się ukryć, iż liczne sytuacje w naszym polu karnym wynikały również z niepewnej postawy wałbrzyskich obrońców, którzy wyraźnie się gubili przy szybkich wypadach Miedziowych. Powyższy opis nie oznacza jednak, iż Górnicy tylko się bronili, gdyż także do przerwy miejscowi wypracowali dwie dogodne okazje do zdobycia prowadzenia. Za obiema szansami stał Marcin Morawski, który najpierw po akcji lewą stroną Marcina Orłowskiego popisał się potężnym uderzeniem z lewego narożnika pola karnego, ale futbolówka przeszło po bocznej siatce na aut bramkowy. Za drugim razem asystent trener Górnika niemal skopiował wcześniejszą swą akcję i choć w tym przypadku oddał celny strzał pod poprzeczkę, to jednak górą był Dominik Budzyński.

Po zmianie stron role się odwróciły. Nasi zaatakowali i wkrótce mogli pokusić się o gola. Po podaniu Damiana Migalskiego z linii końcowej na przeciwległy róg „piątki" do piłki wyskoczył Orłowski, jednak jego mierzoną główkę złapał golkiper przyjezdnych. Później gra nadal toczyła się pod lekkie dyktando wałbrzyszan, podczas gdy przeciwnicy groźnie kontrowali. Obie drużyny nie oszczędzały się w walce o piłkę, stąd kilka razy musiał zainterweniować sędzia pokazując żółte kartoniki. Ostatecznie bezbramkowy remis utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra, ale podział punktów jest na pewno dobrym wynikiem prowadzących w tabeli chłopców Bubnowicza.

Już w sobotę Górników czeka kolejna potyczka na szczycie klasyfikacji. O godzinie 17 nasi zagrają na wyjeździe z zespołem z Polkowic, który aktualnie plasuje się na 4. miejscu mając identyczny dorobek jak wicelider z Legnicy.

Górnik Wałbrzych – Miedź II Legnica 0:0Żółte kartki: Morawski – Górnik oraz Wichłacz, Wójcik, Lenkiewicz, Wojciechowski, Bogusz – MiedźSędziował: Paweł Kucharczyk – WrocławWidzów: 200Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Orzech, Mrowiec, Surmaj (77 Krzymiński), Sawicki, Oświęcimka, G. Michalak, Morawski, Migalski (82 Sobiesierski), Orłowski. Trenerzy: Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski

Tabela III ligi1. Górnik Wałbrzych 11 25 25:72. Miedź II Legnica 11 22 35:113. Ślęza Wrocław 11 22 19:114. KS Polkowice 11 22 28:165. Śląsk II Wrocław 11 20 25:146. Formacja Mostki 11 19 24:167. Stilon Gorzów W. 11 19 22:178. Lechia Dzierżoniów 11 19 18:139. Piast Żmigród 11 18 21:1710. Zagłębie II Lubin 11 16 30:811. Ilanka Rzepin 11 14 15:2112. Piast Karnin 11 13 11:1213. Foto-Higiena Gać 11 12 14:1714. Polonia Stal Św-ca 11 12 15:1815. Karkonosze J. G. 11 12 14:2516. Budowlani Lubsko 11 4 10:4617. KP Brzeg D. 11 4 8:3018. Bystrzyca Kąty W. 11 2 6:41