Górnik kontra górnik

Trenujący przed rundą wiosenną piłkarze Górnika Wałbrzych zamiast z Czechami, zagrali sparingowe spotkanie z Górnikiem Boguszów-Gorce. Podopieczni Roberta Bubnowicza gładko wygrali 5:3.

Liderzy rundy jesiennej III ligi zagrali bez Bartosza Konarskiego oraz Marcina Morawskiego. Już w 5 minucie spotkania bramkę dla Górnika Wałbrzych Adrian Moszyk. Po nim na listę strzelców wpisał się Michał Łaski. Gola dla drużyny z Boguszowa – Gorc zdobył w po rzucie karnym, w 29 minucie Jarosław Grzesiak. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron, 5 minut po wznowieniu gry, po raz kolejny celnym trafieniem popisał się Grzesiak. Goście długo nie cieszyli się z remisu, bo już w 55 minucie, rzut karny na bramkę zamienił Piotr Przerywacz. Cztery minuty później na 4:2 podwyższył Marek Wojtarowicz. W 75 minucie Górnik Wałbrzych, za sprawą Grzegorza Michalaka prowadził już 5:2. W ostatniej, 90 minucie, rozmiary porażki zmniejszył Paweł Fraś.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Górnik Boguszów-Gorce 5:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Moszyk (5), 2:0 Łaski (9), 2:1 Grzesiak (29), 2:2 Grzesiak (50), 3:2 Przerywacz (55), 4:2 Wojtarowicz (59), 5:2 G. Michalak (75), Fraś (90)

Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Przerywacz, Łaski, Majka, G. Michalak, Wepa, Wojtarowicz, Tobiasz, Janik, Moszyk oraz Wodzyński, Rytko, Starczukowski, M. Smoczyk, Sobczyk. Trener: Robert Bubnowicz

Górnik: Delinger, P. Klimek, Stachowicz, Procyk, M. Klimek, Dobrzański, Błażyński, Horyk, Maliszewski, Kałoń, Grzesiak oraz Fraś, Ostrowski, Bejnarowicz. Trener: Wiesław Rapcewicz