Górnik pokonuje ŁKS - foto i video

Górnik pokonuje ŁKS – foto i video

Po pierwszych minutach spotkania można było obawiać się o wynik. górnicy pokazali jednak, że dopóki piłka jest w grze wszystko jest możliwe. Ku radości kibiców pokonali w 1/16 Pucharu Polski utytułowany ŁKS 2:1. Poniżej zdjęcia oraz wybrane fragmenty na filmie. Wśród nich zwycięska bramka Michalaka. Zapraszamy

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Zanim kibice zdążyli się rozgrzać przyjezdni strzelili pierwszego gola. W 6 minucie meczu bramkę dla ŁKS-u zdobył Stąporski. To nie zadowoliło gości, którzy wciąż atakowali. Biało – niebiescy próbowali odpowiedzieć kontratakami lub strzałami z dystansu. Szansy na wyrównanie szukali m.in Sawicki i Moszyk. Ten drugi miał dwie okazje w przeciągu 4 minut (w 27 i 31 minucie). W 33 minucie bliski strzelenia gola na 2:0 był Sasin, ale brak pewności siebie i niepotrzebny drybling pozwoliły naszym skutecznie zażegnać zagrożenie. W 41 minucie meczu kibice oszaleli z radości. Łaski długim podaniem uruchomił Zinke, który pewnym strzałem pokonał bramkarza ŁKS-u. Po zmianie stron znów zaatakowali przyjezdni. Ich strzały mijały jednak poprzeczkę i słupki naszego bramkarza. W 56 zamieszanie w polu karnym, po rzucie rożnym, wykorzystał Michalak, który z bliskiej odległości bez problemu wyprowadził biało – niebieskich na prowadzenie (akcję możesz zobaczyć na filmie poniżej). W kolejnych minutach meczu więcej sytuacji mieli goście, ale nie potrafili ich zamienić na bramkę. Ostatnie minuty to bardzo dobra i mądra obrona Górników, którym udało się dowieźć zwycięstwo do końca spotkania. Poniżej kilkadziesiąt zdjęć i materiał video, na którym możecie zobaczyć jak Michalak strzela bramkę na 2:1.