Górnik pokonuje Oławę 2:0

Górnik Wałbrzych pokonał MKS Oława 2:0. Bramki dla naszego zespołu strzelili Michalak (18 minuta) oraz Morawski (82").

Pierwszy groźny strzał biało – niebiescy oddali w 13 minucie. Uderzeniem z dystansu bramkarza przyjezdnych próbował pokonać Marcin Morawski. Pięć minut później miejscowi cieszyli się już z bramki. Dośrodkowanie Moszyka wykorzystał Grzegorz Michalak. W 23 minucie piłkarze MKS-u strzelili gola na 1:1, ale sędzie odgwizdał spalonego. Pierwsze kilkanaście minut po zmianie stron nie zmieniły rezultatu spotkania. Sędzie pokazał jednak dwie żółte kartki. W 80 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Lipiński i Górnik grał w przewadze jednego zawodnika. Biało – niebiescy szybko to wykorzystali. Dwie minuty później po podaniu Daniela Zinke, Marcin Morawski z kilkunastu metrów przelobował bramkarza i Górnik prowadził już 2:0. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie.