Gornik pokonuje Polonię Bytom

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Górnik Wałbrzych pokonał Polonię Bytom 1-0. Strzelcem, który przerwał serię ponad trzystu minut bez strzelonego gola został Grzegorz Michalak. Dzięki tej wygranej biało-niebiescy awansowali na trzecie miejsce i tracą do lidera z Głogowa cztery punkty.

Mecz rozpoczął się dobrze dla naszych zawodników, którzy chcieli narzucić swój styl gry. Pierwszą okazję na zdobycie gola mieli już w ósmej minucie spotkania. Z prawej strony boiska po dośrodkowaniu Moszyka do piłki doszedł Michalak, ale posłał futbolówkę minimalnie nad poprzeczką. Po pierwszych piętnastu minutach obie drużyny grały zachowawczo i mecz toczył się głównie w środkowej części boiska aż do trzydziestej szóstej minuty, kiedy kombinacyjną akcję Polonii strzałem zakończył Białkowski. Piłka – na szczęście dla naszych – wyleciała po rykoszecie na korner. Do przerwy na boisku wiało nudą i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Drugą połowę oba zespoły zaczęły bardzo ostrożnie. W pięćdziesiątej piątej minucie doszło do największej kontrowersji. Prostopadłe podanie pomiędzy dwóch obrońców w kierunku wybiegającego na czystą pozycję Białkowskiego przerwali obrońcy biorąc gracza Polonii w kleszcze. Poturbowany napastnik leżał dość długo na murawie , ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Kilka minut później swoją czwartą bramkę w tym sezonie strzelił Grzegorz Michalak. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony Michalak świetnie wyszedł w powietrze i głową skierował piłkę do siatki gości. Po straconym golu Polonia postawiła wszystko na jedną kartę. Niewiele brakowało aby ataki Polonii przyniosły skutek. W siedemdziesiątej minucie sam na sam z Jaroszewskim staną Michalik, ale nasz bramkarz wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. W doliczonym czasie gry wprowadzony z kontuzją Marcin Folc mógł dobić rywala ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii minimalnie przestrzelił. Chwilę później sędzia zagwizdał ostatni raz w tym spotkaniu.

Górnik Wałbrzych – Polonia Bytom 1:0 (0:0)Bramka 1:0 Grzegorz Michalak 64 minuta

Górnik: Jaroszewski, Radziemski, Orzech, Wojtarowicz, Sawicki, Rytko (88 Folc), Zinke (70 Bartkowiak( 89 Migalski), G. Michalak, Szuba, Moszyk (81 Chajewski). Trener: Maciej Jaworski

Żółte kartki: Rytko, Szuba, G. Michalak