Górnik - Zastal 82:72 - zobacz zdjęcia

Górnik – Zastal 82:72 – zobacz zdjęcia

Podopieczni Ewy Smaglińskiej i Mieczysława Młynarskiego pokonali rezerwy Zastalu Zielona Góra 82:72. Liderem drużyny z Nowego Miasta był kapitan Górnika Marcin Łabiak, który rzucił 23 punkty. Poniżej kilkadziesiąt zdjęc z meczu.

To było zaległe spotkanie, które Górnik Nowe Miasto miał do rozegrania z rezerwami Zastalu Zielona Góra. Wałbrzyszanie rozpoczęli bardzo dobrze. Po kilku szybkich akcjach i kontrach Górnicy zdobyli kilkupunktową przewagą i po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 9 oczek (24:15). W drugiej kwarcie mozolnie zaczęli odrabiać przewagę. Tę część meczy przegrali już tylko 4 punktami (19:15). Po zmianie stron zielonogórzanie szybko zaczęli gonić gospodarzy. Po kilku udanych akcjach przewaga Górnik stopniała do 5 oczek. Wówczas ciężar gry wzięli na sobie Łabiak i Kołodziej. Kilka rzutów za trzy znów pozwoliło nam odskoczyć na 10 punktów (61: 51). Ostatnia kwarta nie przyniosła zmian. Podopieczni Ewy Smaglińskiej i Mieczysława Młynarskiego kontrolowali przebieg spotkania utrzymując wypracowana przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 82:72.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zastal Zielona Góra 82 – 72 (24:15, 19:15, 18:21, 20:20)

Górnik Nowe Miasto: Łabiak 23, Kołodziej 17, Myślak 10, Sujka 9, Olszewski 7, Neumayer 7, Borzemski 6, Karwik 3, Surmiak 0, Drywa 0 Zastal: Matczak 20, Mehmeti 10, Dybek 9, Chojnacki 7, Michalski 6, Berezowski 5, Kantarowski 5, Kopij 3, Ristić 2, Krawczyk 2, Mruk 2, Trubacz 1