Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”

w Aktualności/Boguszów Gorce/Region

W sobotę 22 sierpnia OSiR Boguszów-Gorce zaprasza do Boguszowa-Gorc miłośników kolarstwa na kolejną edycję zawodów z cyklu Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”. Sudety Wałbrzyskie, czyli prawdziwa śmietanka na torcie naszych rajdowych tras! Na niezwykle malowniczy i narysowany mocno falującą kreską kolejny etap „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy do Boguszowa-Gorc, gdzie emocji będzie co niemiara! Skąd ta pewność? Na początek niech wystarczy, że tamtejszy Rynek szczyci się mianem najwyżej położonego w Polsce.

Skoro zaczniemy wysoko – pierwsza część trasy upłynie na dynamicznym i niezwykle przyjemnym kołowaniu po raczej mniejszych niż większych pagórkach. Ani się obejrzycie, gdy na licznikach stuknie połowa dystansu! Im dalej jednak w rajd, tym nogi będą stawać się cięższe, a tętno i oddech wyraźnie poruszone. Spośród kilku zaplanowanych podjazdów, dwa-trzy mogą bowiem okazać się cokolwiek wymagające. A kto już pokona wszystkie trudności – będzie mógł rozkoszować się finiszem na ulicach Boguszowa-Gorc.

Z trasą rajdu mamy do wyrównania jednoroczne rachunki (poprzednio został storpedowany pogodą) i liczymy, że tym razem zaprezentuje się nam ona w pełnej krasie. Warunki ku temu są znakomite, bo okolica jest doprawdy piękna, a lokalne drogi jakby uszyte pod Cyklistów! W wersji podstawowej planowany dystans wyniesie niespełna 120 km (ok. 1700m całkowitego przewyższenia), a dla poszukujących wyzwań nieco mniejszego kalibru przygotujemy też wersję skróconą do ok. 85 km i pozbawioną największych trudności.

WAŻNE!
W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*