Grand Prix MTB Solidarności

Grand Prix MTB Solidarności

w Sport

Tegoroczne Grand Prix MTB Solidarności, które odbędzie się 1 czerwca 2013 roku mają rangę Mistrzostw Dolnego Śląska MTB Cross Country we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wyścig kolarski w Jaworzynie Śląskiej jest organizowany po raz dziewiąty, a organizatorzy: Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy ZPS "Karolina" sp. z o. o., Sekcja Kolarska MKS "Karolina" oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej w tym roku zmienili trasę wyścigu. Dotychczas wiódł on po drogach i bezdrożach jaworzyńskiej żwirowni, lecz w tym roku kolarze i kolarki będą rywalizować między sobą w lesie przylegającym do Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej. Głównym sponsorem imprezy jest Gmina Jaworzyna Śląska, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Pula nagród dla zawodników wynosi 8.000,00 złotych i może ulec podwyższeniu w razie uzyskania dodatkowych środków od sponsorów.

Oprócz wyścigów dla zawodników licencjonowanych, odbędą się także specjalne wyścigi w kategoriach dla zawodników niezrzeszonych, nie posiadających licencji. Odbędą się one w następujących kategoriach:

– I kat. – dzieci przedszkolne, 2-6 lat (chłopcy i dziewczęta) – 5 minut- II kat. – dzieci szkoły podstawowej (roczniki 2003-2005) – 5 minut- III kat. – dzieci szkoły podstawowej (roczniki 2000-2002) – 10 minut- IV kat. – młodzież gimnazjalna (1997-1999) – 30 minut- cyklosport mężczyźni (1984- 1995) – 45 minut- VI kat. – masters, 30 lat i starsi open (1983 i starsi) – 45 minut- VII kat. – kobiety open, 15 lat i starsze (1998 i starsze)

Zapisy do startu w zawodach rozpoczynają się o godzinie 8:00, natomiast wyścigi w poszczególnych kategoriach startują od godziny 10:00. Organizatorzy zapraszają zawodników i kibiców do udziału w imprezie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top