Grodzkość dla miasta w dzienniku ustaw

Grodzkość dla miasta w dzienniku ustaw

w Aktualności

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 lipca 2012r. w sprawie przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu oraz ustalenia granic powiatu wałbrzyskiego zostało opublikowane w dzisiejszym Dzienniku Ustaw. Poniże treść rozporządzenia.

Rozporządzenia Rady ministrów z dnia 10 lipca 2012 r. w sprawie przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu oraz ustalenia granic powiatu wałbrzyskiego.

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142,poz. 1592, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:§ 1. Z dniem 1 stycznia 2013 r. w województwie dolnośląskim przywraca się miastu Wałbrzych status miasta na prawach powiatu.§ 2. Z dniem 1 stycznia 2013 r. w województwie dolnośląskim ustala się granice powiatu wałbrzyskiego z siedzibąwładz w Wałbrzychu, który obejmuje gminy o statusie miasta: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój i Szczawno-Zdrój oraz gminy: Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice i Walim.§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top