Grozi mu dożywocie

w Aktualności

Biegli badający stan zdrowia psychicznego Jakuba A., który będzie odpowiadał przed sądem za zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin orzekli, że mężczyzna był poczytalny w chwili zdarzenia i obecnie także jest poczytalny. Podejrzanemu grozi dożywocie

Jak informują ogólnopolskie media, opinię na temat Jakuba A. wydał zespół składający się z czterech biegłych: dwóch psychiatrów, psychologa oraz seksuologa. Z ich ekspertyzy wynika, że mężczyzna podejrzany o zabójstwo 10-latki był i jest w pełni poczytalny. – Biegli uznali, że Jakub A. był w pełni poczytalny w chwili zarzucanych mu czynów, jak i obecnie jest poczytalny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stanął przed sądem – powiedział Onetowi prok. Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. – U podejrzanego nie stwierdzono zaburzeń preferencji seksualnych – dodał. Wśród osób, które badały stan zdrowia zatrzymanego był m.in. znany polski seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Przypomnijmy: O tej sprawie pisała i mówiła cała Polską. Ciało 10-letniej Kristiny odnaleziono 13 czerwca 2019  roku w lesie w miejscowości Pożarzysko. Dzień później, 14 czerwca przeprowadzono sekcję zwłok. Jakuba A. namierzono, gdy na policję zgłosiła się osoba, którą rzekomo podżegał do przestępstwa. Zatrzymano go we Wrocławiu. Do prokuratury przewieziono podczas konferencji z dziennikarzami, miał zasłoniętą twarz, skute kajdankami ręce oraz nogi. Jego przesłuchanie trwało kilka godzin, przez cały czas na miejscu czekał tłum mieszkańców – przyszło ponad 100 osób. Co chwilę wznoszono różne okrzyki. Zgromadzeni  chcieli „wydania” 22-latka i dokonania samosądu. Gdy około godziny 1.00 w nocy na parking wjechały dwa policyjne radiowozy, a z nich wysiedli policjanci z tarczami, wszyscy byli przekonani, że za chwilę mężczyzna zostanie wyprowadzony. Tymczasem 22-latek wyszedł w asyście kilkunastu innych funkcjonariuszy bocznym wyjściem. Większość gapiów nawet tego nie zauważyła. Jakub A. usłyszał dwa zarzuty: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*