Gwarki za nami

Ponad 760 zawodników wystartowało w XXXIII Biegu Gwarków, któy odbył się w Andrzejówce.

W klasyfikacji generalnej na dystansie 0,5 km najlepszy okazał się Mateusz Sierakowski (Sokołowsko), na dystansie 1 km – Marcin Kaczanowski (Czarny Bór), na dystansie 2 km triumfował Jacek  Suchy (Grabowo), a na dystansie 3 km Bartłomiej Filip (Witków). Na 5 km wygrał Krzysztof Urbaniak (Wałbrzych). Na dystansie 10 km stylem dowolnym zwyciężył Mateusz Janik (Borówno), zaś dystans 10 km stylem klasycznym wygrał, podobnie jak przed rokiem, Piotr Skowron (Jelenia Góra). Na najdłuższym dystansie – 20 km, w stylu dowolnym pierwszy na mecie był Radosław Szwade (Szczytna), zaś w stylu klasycznym Pavel Brydl (Trutnov). Na trasie nie zabrakło też VIP-ów. I miejsce w kat. VIP kobiety zajęła Anna Golonka aktorka TLiA w Wałbrzychu, instytucji prowadzonej przez Powiat Wałbrzyski. Drugie miejsce w tej kategorii – podobnie ja w roku ubiegłym – wybiegała Monika Bisek-Grąz doradca Starosty ds. komunikacji społecznej. W kategorii VIP startował także Wiceprzewodniczący Powiatu Wałbrzyskiego Jan Jóskowski , który pokonał w tym roku Piotra Kruczkowskiego (III miejsce), a uległ tylko legendzie Biegu Gwarków Edwardowi Dudkowi (I miejsce). W kategorii tej startował także Roman Ludwiczuk Pracownik Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu Sebastian Lewandowski wybiegał sobie 12 miejsce na 10 km w kat. M-2.