Hania Mistrzynią Polski

Hania Zawadzka, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, zawodniczka świebodzickiego Klubu Sportowego Rekin, wywalczyła złoto i tytuł Mistrzyni Polski Juniorek.

Szczęśliwe okazały się dla Hani Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich na pływalni o wymiarach olimpijskich., które odbyły się w dniach 14-16 lipca w Lublinie. W zawodach wystartowało 493 zawodników i zawodniczek ze 134 klubów z całej Polski. Trenująca od lat w Klubie Sportowym Rekin Świebodzice Hania Zawadzka, zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski na królewskim dystansie 100 m stylem dowolnym. W finałowym wyścigu uzyskała wybitny rezultat 0:59,00. Jest to największy sukces zawodniczki, trenera Krzysztofa Winiarczyka i całego Klubu. Hania jest uczennicą Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, w którym zostały zorganizowane optymalne warunki do łączenia treningu z nauką na wysokim poziomie. Pływaczka od wielu sezonów odnosi spektakularne sukcesy, jest także doroczną stypendystką ufundowanych przez Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe. – Gratuluję Hani i całemu Klubowi tak wspaniałego sukcesu, jesteśmy dumni, że po raz kolejny utalentowani, młodzi ludzie, promują nasze miasto poprzez swoje wyjątkowe osiągnięcia – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.