Historyczne występy Victorii i Chełmca

Historyczne występy Victorii i Chełmca

w Sport

Weekendowe zmagania naszych siatkarskich drużyn były pod każdym względem historyczne. Po serii porażek pierwszą ligową wygraną zanotowała bowiem Victoria PWSZ Wałbrzych, która pokonała SMS PZPS Spała 3:1. Ponadto pierwszy punkt w Zina III Lidze Kobiet zdobyły dziewczęta z Chełmca Wodociągów Wałbrzych.

Doczekaliśmy się pierwszego zwycięstwa akademików w rozgrywkach I ligi. W minioną sobotę podopieczni Przemysława Michalczyka pokonali u siebie SMS PZPS Spała 3:1, co od razu przełożyło się na awans w klasyfikacji. Dzięki wygranej wałbrzyszanie przeskoczyli młodzież ze Spały i w końcu opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Co ciekawe, niedawny wyczyn może być zaledwie początkiem lepszej passy Victorii, gdyż w kolejnym meczu, do którego dojdzie 7 stycznia nasi zmierzą się z Norwidem Częstochowa. Innymi słowy rywalem, który o 1 punkt wyprzedza akademików.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SMS PZPS Spała 3:1 (25:17, 22:25, 25:11, 25:22)

Victoria PWSZ: Pietkiewicz, Schamlewski, Siwicki, Napiórkowski, Magnuszewski, Hukel, Obrębski (libero) oraz Plizga, Durski. Trener: Przemysław Michalczyk

Po ostatnim meczu dobry humor nie opuszczał również siatkarek Chełmca Wodociągów. Po przegranej w I kolejce z liderem z Oławy, w następnej odsłonie dziewczęta Jacka Kurzawińskiego gościły bardziej doświadczoną ekipę Victorii Wałbrzych, z którą po zaciętej walce przegrały 2:3. Tym samym beniaminek zdobył pierwszy punkt w rozgrywkach Zina III Ligi Kobiet, co może może dobrym prognostykiem przed zaplanowanym na 14 stycznia wyjazdowym pojedynkiem z nieco wyżej sklasyfikowanym sąsiadem w tabeli – Ziemią Milicką.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Victoria Wrocław 2:3 (25:21, 21:25, 24:26, 25:19, 12:15)

Chełmiec: Zdebska, P. Pawelska, Krajewska, I. Groń, Talarska, Regnowska, E. Pawelska (libero) oraz Drzazga, P. Groń, Wróblewska, Sławińska, Urbanowska, Starostka. Trener: Jacek Kurzawiński

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top