Hity Szaniawskiego

Hity Szaniawskiego

w Kultura

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w dniach od 6 do 8 maja zaprasza na spektakle pn. ,,Zapolska Superstar (Czyli jak przegrywać, żeby wygrywać)" oraz ,,Schubert. Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy".

,,Zapolska Superstar (Czyli jak przegrywać, żeby wygrywać)" to spektakl, który zebrał znakomite opinie ogólnopolskich krytyków i cieszy się entuzjastycznym odbiorem widzów – notuje 100% standing ovation. W maju Zapolska zagości na najważniejszych polskich festiwalach teatralnych: R@PORT w Gdyni i na 56. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Sztuka wybrana została także do udziału w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Zobaczcie Państwo w Szaniawskim brawurowy i śmieszny do łez muzyczny kolaż biograficzny o Gabrieli Zapolskiej, postaci ważnej dla kultury polskiej, nieco zapomnianej, ale na wskroś współczesnej. W scenerii prowincjonalnej świetlicy, powstaje pomnik jednej z zapomnianych bohaterek, która swoim życiem postawiła nam wyzwanie – nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki. Nie oglądać się na resztę. 
,,Schubert. Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy" to produkcja niezwykła, wyjątkowe artystyczne wydarzenie. Spektakl instalacja muzyczno-choreograficzna, powstała na styku teatru, muzyki klasycznej, muzyki współczesnej, sztuk wizualnych i tańca. Spektakl z udziałem profesjonalnych aktorów, aktorów amatorów – uczestników zajęć Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – oraz kwartetu smyczkowego złożonego z dolnośląskich filharmoników. Ze sceny na żywo zabrzmi najsłynniejszy utwór wybitnego austriackiego kompozytora Franza Schuberta Śmierć i Dziewczyna wraz z nowoczesnym komentarzem skomponowanym przez Wojciecha Blecharza. Muzyka, ciało, miłość, młodość i starość – to główne tematy przedstawienia. Spektakl prezentowany będzie w postindustrialnych przestrzeniach Starej Kopalni. Schubert(…) zaproszony został do udziału w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Kiedy i gdzie?
,,Zapolska Superstar (…)"
6 maja 2016 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
,,Schubert(…)" 
7 maja 2016 / godz. 19.00 / Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia / Galeria Nr 5
8 maja 2016 / godz. 18.00 / Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia / Galeria Nr 5
Rezerwacja Biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr. walbrzych.pl/

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top