I mistrzostwa ziemi świdnickiej w narciarstwie i piknik rodzinny

I mistrzostwa ziemi świdnickiej w narciarstwie i piknik rodzinny

w Sport

Narciarskie zmagania na górskim stoku, hokej i jazda z instruktorem dla dzieci m. in. takie atrakcje czekają na świdniczan w sobotę, 22 stycznia w Rzeczce.

I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Świdnickiej w Narciarstwie Alpejskim i Piknik Rodzinny zaplanowano w ośrodku „Na Stoku". – W ramach Księstwa Świdnicko-Jaworskiego organizujemy m. in. regaty żeglarskie i do wyjazdowej rodzinnej imprezy brakowało nam zimowego przedsięwzięcia. Okazało się, że są plany organizacji mistrzostw narciarskich. Postanowiliśmy je połączyć z piknikiem rodzinnym dla świdniczan. To przedsięwzięcie sportowe i promocyjne udało się zbudować dzięki inicjatywie i zaangażowaniu bardzo wielu partnerów, co jest ważne przy organizacji takich imprez – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. – Już od godz. 9.30 planujemy start około 100 zawodników w widowiskowym slalomie równoległym. Przewidzieliśmy kilka kategorii, w tym główną o Puchar Prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka, który patronuje mistrzostwom. Listę zgłoszeń zamykamy 19 stycznia, a do dziś mamy już ponad 50 chętnych – mówi Piotr Kurnicki, właściciel Biura Usług Finansowych, organizator zawodów. Dla rodzin w ramach pikniku zaplanowano hokej, zjazdy na byle czym, a także animacje i zajęcia z instruktorem. Dodatkowo w dniu zawodów będzie można bezpłatnie przetestować narty najlepszych marek. Dla wszystkich uczestników zawodów i pikniku przewidziano także darmowy żurek. Paweł Dębosz z ośrodka „Na stoku" zapewnia, że na warunki narciarskie zawodnicy nie będą narzekać. – Do czasu zawodów ma popadać trochę śniegu, ale nasz stok jest również sztucznie naśnieżany. W każdą środę montujemy na stoku tyczki, które zostaną wykorzystane w dniu zawodów, a więc narciarze mają szansę na szlifowanie formy przed 22 stycznia – dodaje Dębosz. I mistrzostwa narciarskie i piknik rodzinny zyskają również charytatywny wymiar. Uczestnicy będą mogli wesprzeć 4-latkę, która urodziła się z zespołem wad uniemożliwiających prawidłowe poruszanie się dziewczynki. – Poza dobrą zabawą, chcemy zorganizować wsparcie dla chorej Karolinki Koch. W trakcie zawodów i pikniku zorganizujemy licytacje, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie dziewczynki – mówi Anna Pławecka, dyrektor świdnickiego oddziału Alior Banku, jednego ze sponsorów mistrzostw.

Regulamin zawodów narciarskich (www.finanseplan.pl)

I ) Warunki udziału w zawodach:Ukończenie 18 roku życia i zapisanie się do startu w zawodach.Wypełnienie formularza zgłoszeniowego poprzez stronę internetową www.finanseplan.pl do dnia 19.01.2011r. i zaakceptowanie regulaminu zawodów.Wniesienie opłaty startowej w wysokości 40 zł na konto bankowe Nr 02 11402017 0000 43020219 2571 do dnia 19.01.2011 r. Opłata startowa zawiera: – organizację zawodów narciarskich, – karnet na wyciąg w godzinach od 9.00 do 13.00, – ciepły posiłek – żurek z chlebem, – gry i zabawy na śniegu (mega hokej, zjazdy FUN RACE).Z opłaty zwolnieni są klienci: – Biura Usług Finansowych Piotr Kurnicki, – Aviva Polska ( za wyjątkiem klientów Aviva OFE i Aviva Direct), – Alior Bank.

II) Przebieg zawodów:Numery startowe: – numery startowe będą przypisane według kolejności zgłoszeń, – numery startowe będą wręczone uczestnikom w dniu zawodów, w godzinach 8.30-9.15, w biurze zawodów znajdującym się przy dolnej części wyciągów.Sposób przeprowadzenia zawodów o zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z narciarskim regulaminem sportowym – slalom gigant – równoległy. Organizator przewiduje przeprowadzenie dwóch przejazdów, pierwszy przejazd jest według kolejności zgłoszeń, kolejność startu: kobiety, mężczyźni. Drugi przejazd jest według czasów przejazdu od najlepszego, kolejność startu: kobiety, mężczyźni. o zawody zostaną przeprowadzone w następujących klasyfikacjach: A) wiekowa 1. wiek 18-30 lat, kobiety i mężczyźni, 2. wiek 31-45 lat kobiety i mężczyźni, 3. powyżej 45r.ż. kobiety i mężczyźni. B) grupa klientów Biura Usług Finansowych Piotr Kurnicki, w kategorii kobiety, mężczyźni C) o puchar Prezydenta Miasta Świdnicy w kategorii kobiet i mężczyzn o w przypadku małej ilości zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo łączenia grup, – start pierwszego zawodnika godz. 9.30, – ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w dniu zawodów ok. godziny 13.00. Organizator zapewnia dyplomy i nagrody dla 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii

III ) Postanowienia końcoweKażdy zawodnik bierze udział w zawodach na własne ryzyko i odpowiedzialność, Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wypadki i szkody powstałe w trakcie imprezy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia od NNW Zawodnicy biorący udział w zawodach zobowiązani są mieć założone numery startowe, zalecane jest startowanie w kasku.Jazda po trasie przez światło bramki poza zjazdem w zawodach grozi dyskwalifikacją zawodnika .Kwestie sporne i ewentualne protesty rozstrzyga Jury zawodów w składzie: Kierownik zawodów, Sędzia główny.Prawo interpretacji niniejszego regulaminu oraz dokonywania w nim zmian i uzupełnień przysługuje Organizatorowi zawodów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top