I mistrzostwa ziemi świdnickiej w narciarstwie i piknik rodzinny

I mistrzostwa ziemi świdnickiej w narciarstwie i piknik rodzinny

w Sport

Narciarskie zmagania na górskim stoku, hokej i jazda z instruktorem dla dzieci m. in. takie atrakcje czekają na świdniczan w sobotę, 22 stycznia w Rzeczce.

I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Świdnickiej w Narciarstwie Alpejskim i Piknik Rodzinny zaplanowano w ośrodku „Na Stoku". – W ramach Księstwa Świdnicko-Jaworskiego organizujemy m. in. regaty żeglarskie i do wyjazdowej rodzinnej imprezy brakowało nam zimowego przedsięwzięcia. Okazało się, że są plany organizacji mistrzostw narciarskich. Postanowiliśmy je połączyć z piknikiem rodzinnym dla świdniczan. To przedsięwzięcie sportowe i promocyjne udało się zbudować dzięki inicjatywie i zaangażowaniu bardzo wielu partnerów, co jest ważne przy organizacji takich imprez – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. – Już od godz. 9.30 planujemy start około 100 zawodników w widowiskowym slalomie równoległym. Przewidzieliśmy kilka kategorii, w tym główną o Puchar Prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka, który patronuje mistrzostwom. Listę zgłoszeń zamykamy 19 stycznia, a do dziś mamy już ponad 50 chętnych – mówi Piotr Kurnicki, właściciel Biura Usług Finansowych, organizator zawodów. Dla rodzin w ramach pikniku zaplanowano hokej, zjazdy na byle czym, a także animacje i zajęcia z instruktorem. Dodatkowo w dniu zawodów będzie można bezpłatnie przetestować narty najlepszych marek. Dla wszystkich uczestników zawodów i pikniku przewidziano także darmowy żurek. Paweł Dębosz z ośrodka „Na stoku" zapewnia, że na warunki narciarskie zawodnicy nie będą narzekać. – Do czasu zawodów ma popadać trochę śniegu, ale nasz stok jest również sztucznie naśnieżany. W każdą środę montujemy na stoku tyczki, które zostaną wykorzystane w dniu zawodów, a więc narciarze mają szansę na szlifowanie formy przed 22 stycznia – dodaje Dębosz. I mistrzostwa narciarskie i piknik rodzinny zyskają również charytatywny wymiar. Uczestnicy będą mogli wesprzeć 4-latkę, która urodziła się z zespołem wad uniemożliwiających prawidłowe poruszanie się dziewczynki. – Poza dobrą zabawą, chcemy zorganizować wsparcie dla chorej Karolinki Koch. W trakcie zawodów i pikniku zorganizujemy licytacje, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie dziewczynki – mówi Anna Pławecka, dyrektor świdnickiego oddziału Alior Banku, jednego ze sponsorów mistrzostw.

Regulamin zawodów narciarskich (www.finanseplan.pl)

I ) Warunki udziału w zawodach:Ukończenie 18 roku życia i zapisanie się do startu w zawodach.Wypełnienie formularza zgłoszeniowego poprzez stronę internetową www.finanseplan.pl do dnia 19.01.2011r. i zaakceptowanie regulaminu zawodów.Wniesienie opłaty startowej w wysokości 40 zł na konto bankowe Nr 02 11402017 0000 43020219 2571 do dnia 19.01.2011 r. Opłata startowa zawiera: – organizację zawodów narciarskich, – karnet na wyciąg w godzinach od 9.00 do 13.00, – ciepły posiłek – żurek z chlebem, – gry i zabawy na śniegu (mega hokej, zjazdy FUN RACE).Z opłaty zwolnieni są klienci: – Biura Usług Finansowych Piotr Kurnicki, – Aviva Polska ( za wyjątkiem klientów Aviva OFE i Aviva Direct), – Alior Bank.

II) Przebieg zawodów:Numery startowe: – numery startowe będą przypisane według kolejności zgłoszeń, – numery startowe będą wręczone uczestnikom w dniu zawodów, w godzinach 8.30-9.15, w biurze zawodów znajdującym się przy dolnej części wyciągów.Sposób przeprowadzenia zawodów o zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z narciarskim regulaminem sportowym – slalom gigant – równoległy. Organizator przewiduje przeprowadzenie dwóch przejazdów, pierwszy przejazd jest według kolejności zgłoszeń, kolejność startu: kobiety, mężczyźni. Drugi przejazd jest według czasów przejazdu od najlepszego, kolejność startu: kobiety, mężczyźni. o zawody zostaną przeprowadzone w następujących klasyfikacjach: A) wiekowa 1. wiek 18-30 lat, kobiety i mężczyźni, 2. wiek 31-45 lat kobiety i mężczyźni, 3. powyżej 45r.ż. kobiety i mężczyźni. B) grupa klientów Biura Usług Finansowych Piotr Kurnicki, w kategorii kobiety, mężczyźni C) o puchar Prezydenta Miasta Świdnicy w kategorii kobiet i mężczyzn o w przypadku małej ilości zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo łączenia grup, – start pierwszego zawodnika godz. 9.30, – ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w dniu zawodów ok. godziny 13.00. Organizator zapewnia dyplomy i nagrody dla 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii

III ) Postanowienia końcoweKażdy zawodnik bierze udział w zawodach na własne ryzyko i odpowiedzialność, Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wypadki i szkody powstałe w trakcie imprezy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia od NNW Zawodnicy biorący udział w zawodach zobowiązani są mieć założone numery startowe, zalecane jest startowanie w kasku.Jazda po trasie przez światło bramki poza zjazdem w zawodach grozi dyskwalifikacją zawodnika .Kwestie sporne i ewentualne protesty rozstrzyga Jury zawodów w składzie: Kierownik zawodów, Sędzia główny.Prawo interpretacji niniejszego regulaminu oraz dokonywania w nim zmian i uzupełnień przysługuje Organizatorowi zawodów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top