Idą po trzecią ligę

Mocnym akcentem zaczęli runndę wiosenną IV ligi piłkarze Górnika PWSZ. Wałbrzyszanie rozbili Polonię Trzebnica 4:0. Bohaterem meczu został Dominik Janik – strzelec trzech bramek.

Polonia Trzebnica zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Wygrana gospodarzy mogła być bardziej imponująca, ale kilka razy naszym zabrakło zimnej krwi pod bramką Marka Siemiątkowskiego. Pierwsza bramka padła juz w 16 minucie spotkania.

Kolejna bramka padła w ostatnich fragmentach pierwszej połowy, gdy Damian Jaroszewski dalekim wybiciem uruchomił stojącego na 18 metrze Marcina Morawskiego, który przerzucił piłkę do tyłu do nadbiegającego Konarskiego, a ten potężnym uderzeniem głową z 15 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. W 61 minucie Górnik prowadził już 3:0. Z prawego narożnika boiska w pole karne dorzucił Tomasz Wepa, a Janik ładnym szczupakiem umieścił piłkę w siatce.

Tymczasem w meczu dwóch beniaminków IV ligi lepsi okazali się goście ze Szczawna-Zdroju. Dzięki bramce Roberta Kubowicza MKS pokonał prowadzoną przez Ryszarda Mordaka – Olimpię Kamienna Góra 1:0. Tym  samym zespół ze szczawna zdroju zrewanżował się rywalom za porażkę z pierwszej części sezonu.