Seniorzy rozpoczęli nowy rok

w Czarny Bór

Seniorzy z gminy Czarny Bór rozpoczęli w minioną sobotę, 5 rok akademickiej edukacji. Było uroczyście i z pasjonującym wykładem. Nie zabrakło hymnu państwowego, gromkiego Gaudeamus oraz przywitania w szeregach UTW nowych słuchaczy.

By tradycji stało się zadość studenci aspirujący do uniwersyteckiego grona złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali indeksy. Oficjalnej inauguracji dokonali: wójt Adam Górecki, ksiądz proboszcz Ryszard Pita oraz Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+Centrum Kultury w Czarnym Borze. Wójt gminy, życzył wszystkim słuchaczom zdrowia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy,a witając w gronie studentów nowych członków UTW wyraził olbrzymią radość, że czarnoborski uniwersytet pomimo pandemicznych przeciwności ciągle rozwija się i cieszy tak dużym zainteresowaniem. Z dumą podkreślał, że Czarny Bór jest gminą ludzi z pasją, o czym świadczy zarówno frekwencja na zajęciach UTW, jak również zainteresowania i osiągnięcia mieszkańców, w tym także naukowe. Wykład inauguracyjny wygłosił właśnie czarnoborzanin, Profesor Jerzy Detyna, wykładowca Politechniki Wrocławskiej. Było o sztucznej Inteligencji, o możliwościach analizowania i przetwarzania rzeczywistości, a także o zagrożeniach jakie niosą za sobą najnowsze technologie. W kuluarowych rozmowach słuchacze zgodnie podkreślali, że był to bardzo pouczający wykład, a skomplikowane zagadnienia politechniczne, podane w przystępny, ciekawy sposób mogą być pasjonujące. Z niecierpliwością czekają więc na kolejne zajęcia, tym bardziej, że plany na najbliższe tygodnie zapowiadają się ciekawie. Będą warsztaty artystyczne i wizyta w jeleniogórskim teatrze, zajęcia fizjoterapeutyczne, wykłady i andrzejkowy bal seniora.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top