Internetowy Serwis Mapowy

Internetowy Serwis Mapowy

w Gospodarka

Dla inwestorów i mieszkańców: z każdego miejsca na świecie można sprawdzić poprzez Internet szczegóły dotyczące interesującej nas działki w Powiecie Wałbrzyskim.

Wyszukiwanie działek, adresów, odczyt podstawowych informacji dotyczących działek, pomiar odległości i powierzchni, rodzaj zabudowy i funkcja budynku, numer księgi wieczystej – wszystkie te informacje można odczytać z Internetowego Serwisu Mapowego EWID, jaki uruchomiło Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. System zapewnia także gromadzenie danych w jednej zintegrowanej bazie i ich bieżącą aktualizację.

– Wdrożenie tego systemu, to przejście z systemu analogowego w cyfrowy, to jakby przesiąść się z malucha w mercedesa najwyższej klasy – mówiła Alicja Meusz – Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego obecna w Starostwie Powiatowym podczas konferencji prasowej nt. wdrożenia systemu EWID i dodała, że stało się to możliwe, dzięki osobistemu angażowaniu Starosty Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego oraz ogromnemu trudowi, jaki we wdrożenie sytemu włożyli pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

W praktyce przełoży się to na wymierne korzyści dla mieszkańców i inwestorów zainteresowanych działalnością na terenie naszego powiatu. System EWID umożliwia bowiem poprzez Internet sprawdzenie danych interesującej nas działki: od jej kształtu i położenia, poprzez możliwość dojazdu do niej, na stanie prawnym kończąc. Aby sprawdzić dane danej działki, wystarczy:•  wejść na stronę www.powiat.walbrzych.pl , a następnie otworzyć (po prawej stronie) zakładkę ,,Internetowy Serwis Mapowy;•  po otworzeniu strony, klikamy na ,,EWID" i wchodzimy do systemu jako ,,gość", w razie potrzeby pobieramy licencję.•  Sprawdzamy na mapie interesującą nas działkę, dodatkowo klikając po lewej stronie w umieszczone tam zakładki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,
Go to Top