IX Zimowy Triathlon za nami

Michał Gołębiewski  z Dream Bike Bielawa (czas 34:32) wygrał dziewiątą edycję zimowego Triathlonu organizowaną w ramach cyklu Grand Prix IDOL. Do pokonania było łącznie 10 kilometrów.

W zawodach wystartowało 26 osób. Sportowcy, którzy nie boją się połączyć w jednych zawodach biegu narciarskiego, jazdy na rowerze i biegu.  W tym roku po raz pierwszy impreza odbyła się na 3 różnych trasach. Bieg narciarski rozegrany został na pętli wytyczonej na polu, obok ogródków działkowych na Podzamczu, gdzie jeszcze niedawno można było zbierać truskawki. Zawodnicy do pokonania mieli 3 pętle 900 metrowe po czym z nartami musieli dobiec 300 metrów do strefy rowerowej skąd dojazd na trasę rowerową. Tam do pokonania były również 3 pętle po ok. 1,2 km. Znowu powrót do strefy rowerowej i 2.6 km biegiem do mety. Jako pierwszy tą trasę pokonał Michał Gołębiewski Dream Bike Bielawa (34:32). Drugi linię mety przekroczył Kazimierz Grycman Ciechowice-Racibórz (36:28), a trzeci Łukasz Winiarski KKW Jama Wałbrzych (38:13). Kobiety ze względów bezpieczeństwa miały trasę krótszą o przejazd rowerem. Tu najlepsza okazała się Aleksandra Podgórska Dream Bike Bielawa (31:20) przed Mariolą Sarnecką WKB Zamek Książ (39:59) i Moniką Zaborowską WKB Zamek Książ (42:19).Następna impreza: 9 mistrzostwa w pływaniu – 10 lutego 2012.