Jesteśmy najlepsi w racketlonie!

W ośrodku sportowym „Bażantowo" w Katowicach odbyły się X Mistrzostwa Polski w Racketlonie (tenis stołowy, badminton, squash, tenis ziemny). Zawody te okazały się dla wałbrzyszan doskonałe – najlepsze w historii startów. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy pierwsze miejsce wyprzedzając bardzo znane na mapie polskiego racketlona ośrodki z Gdyni i Wrocławia.

Wałbrzych i okolice reprezentowało kilku racketlonistów: Michał Szymczak, Hubert Górski, Adrian Górski, Marcin Krawutschke, Adam Wymysłowski (Szczawno Zdrój), Tomasz Pieśla (Boguszów Gorce). Owocem startu były 3 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe. Najwyższe osiągnięcia to złoty medal Mistrzostw Polski w kat. Młodzieżowej do 21 lat Michała Szymczaka oraz zdobyte przez niego dwa brązowe medale w grze podwójnej mężczyzn i w grze mieszanej w kat. ELITA(A). Ponadto Hubert Górski w kat. Młodzieżowej do 21 lat zdobył wicemistrzostwo Polski oraz wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej mężczyzn w kat. C. W grze podwójnej mężczyzn w kat. B Hubert i Adrian Górscy zdobyli złoty medal.

W Wałbrzychu tworzy się nowy ośrodek z wieloma pasjonatami i sympatykami tej dyscypliny sportu. Po bardzo udanych mistrzostwach dla wałbrzyszan Michał Szymczak został powołany do kadry Polski w U21 i Elity, Hubert Górski do kadry U21, a Tomasz Pieśla do kadry kat. B, na Drużynowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Poznaniu w dn. 20-23.11.2014 r.