„Jogi" - strzelec wyborowy

„Jogi" – strzelec wyborowy

Siódmy sparing Górnika Wałbrzych stał pod znakiem kolejnych nieobecności w składzie biało-niebieskich, wygranej gospodarzy, a także gola bramkarza naszej drużyny. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Damian Jaroszewski, a jego zespół zwyciężył 2:0.

Oprócz kontuzjowanych ostatnio Jana Bartoša oraz Dominika Radziemskiego, trener Maciej Jaworski nie mógł także skorzystać z przeziębionych Tomasza Wepy oraz Daniela Zinke. Obserwując poczynania gospodarzy baczną uwagę zwracaliśmy również na dwójkę nowych zawodników Bielawianki. Mowa o Michale Łaskim oraz Damianie Chajewskim, którzy do niedawna bronili barw naszej drużyny, ale przed kilkoma dniami zostali wypożyczeni do trzynastej ekipy III ligi.

Środowy sparing miejscowi rozpoczęli z testowanym bramkarzem w składzie, który już w pierwszych minutach musiał stanąć na wysokości zadania broniąc przy dwóch świetnych, ale na szczęście niewykorzystanych sytuacji bielawian. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony doszło także do kilku spięć w polu karnym przyjezdnych, jednak mimo kilku dogodnych okazji wynik do przerwy się nie zmienił – na półmetku zawodów mieliśmy bezbramkowy remis. Jeszcze większą przewagę gospodarze osiągnęli po zmianie stron, czego efektem były nie tylko kolejne zmarnowane „setki" w polu karnym Bielawianki, ale w końcu i gole wałbrzyszan. Wynik spotkania otworzył Adrian Moszyk, a po nim do siatki przyjezdnych trafił także Damian Jaroszewski, a więc pierwszy bramkarz Górnika. Popularny „Jogi" wszedł w miejsce napastnika Marcina Folca i po jednej z akcji ustalił końcowy rezultat potyczki.W poszukiwaniu zielonej, a zarazem naturalnej murawy chłopcy Jaworskiego wyjeżdżają jutro rano do Dzierżoniowa, aby zmierzyć się z III-ligowymi rezerwami Śląska Wrocław. Początek jednego z ostatnich sparingów wałbrzyszan o godzinie 11.

Górnik Wałbrzych – Bielawianka Bielawa 2:0 (0:0)Bramki: Adrian Moszyk, Damian JaroszewskiGórnik: zawodnik testowany, Sawicki, Wojtarowicz, Orzech, D. Michalak, Krzymiński, G. Michalak, Moszyk, Bartkowiak, Oświęcimka, Folc oraz Jaroszewski, Szuba, Śmiałowski, Rytko. Trener: Maciej Jaworski