Jubileuszowy konkurs

w Powiat

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju był organizatorem XX jubileuszowego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim.

Pomysłodawcą, autorem pytań konkursowych i odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest od samego początku nauczyciel „Ceramika” i przewodnik turystyczny, Artur Ciempa. Podczas konkursu dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Szczawnie- Zdroju, zarazem prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna- Zdroju Iwona Czech zaprezentowała zebranym historię szczawieńskich źródeł. W obradach jury brali udział: Beata Olesińska- Hajdasz, geograf i krajoznawca, Sandra Ciempa, laureatka konkursów krasomówczych i olimpiad krajoznawczych oraz Artur Ciempa. W imprezie wzięło udział 16 uczniów, reprezentujących 6 szkół Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

 W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Vanessa Woźna przed Michałem Dejewskim i Bartoszem Kucharenko. W kategorii szkół średnich na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Janiszewski przed Janem Wiernickim i Jakubem Lesiukiem. Jury w popisie krasomówczym wyróżniło Macieja Janiszewskiego i Michała Dejewskiego, zaś za najlepiej napisany test przyznała nagrody Janomi Wiernickiemu i Vanessie Woźnej. – Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom imprezy: Powiatowi Wałbrzyskiemu, Uzdrowiskowej Gminie Miejskiej Szczawno-Zdrój, Gminie Miasto Boguszów-Gorce, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Biuru Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu, Polskiemu Towarzystwu Schronisk Młodzieżowych Oddział w Wałbrzychu, Schronisku Górskiemu Orzeł w Górach Sowich – mówią organizatorzy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Powiat

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Remontu drogi i pobocza

Trwają intensywne roboty związane z utwardzeniem poboczy na drogach powiatu wałbrzyskiego.

Udana współpraca

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego uczestniczył w roboczym spotkaniu z Dowódcą 10.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Powiat wspiera Ukrainę

W związku z trwającą wojną rosyjsko – ukraińską starosta wałbrzyski spotkał się
Go to Top