Kobiety na listy

Kobiety na listy

w Aktualności

Obecności kobiet na listach wyborczych poświęcone było spotkanie Demokratycznej Unii Kobiet oraz Partii Kobiet w Wałbrzychu. Zdaniem działaczek, nie wystarczy, aby kobiety na listach figurowały – powinny otrzymać czołowe miejsca. Do jesiennych wyborów parlamentarnych będą prowadzone akcje, promujące kobiece postulaty. Swoje poparcie osobiście obiecała obecna na spotkaniu posłanka, Katarzyna Mrzygłocka.

Przewodnicząca Regionu Dolnośląsko-Opolskiego Partii Kobiet, Monika Szymańska, przypomniała, że oprócz pierwszych miejsc, ważne jest także, aby kobiety były wpisywane na listy wyborcze metodą "suwaka" – jeden mężczyzna, jedna kobieta. – Ruch kobiecy w Polsce ma ponaddwudziestoletnią tradycję. Mimo to nadal nie zostały rozwiązane najważniejsze problemy, dotykające kobiety: brak żłobków i przedszkoli, niskie emerytury, niższe zarobki, brak pracy i wiele, wiele innych – podkreśla Monika Szymańska. Przy okazji spotkania przypomniano postać wielkiej, polskiej uczonej, Marii Skłodowskiej-Curie, której rok jest właśnie obchodzony. Postać tej nietuzinkowej kobiety przybliżyła paniom Jolanta Werner, która w życiorysie laureatki Nobla wyszukała szereg smakowitych szczegółów. – Maria Skłodowska była pierwszą kobietą, która otrzymała prawo jazdy i wykorzystywała je, prowadząc ambulans z aparatem do prześwietleń. Jest absolutnym wyjątkiem, jedyną kobietą na świecie, która dwukrotnie otrzymała nagrodę Nobla, i to w dwóch różnych dziedzinach nauki. Mimo to, w tym drugim przypadku, miała problem z jej odebraniem, bo ośmieliła się mieć romans z żonatym mężczyzną – opowiada Jolanta Werner.

Rozmowy o poważnych sprawach nie przeszkodziły paniom, by zająć się także tajnikami makijażu i doboru perfum. Wałbrzyskie koło Partii Kobiet ma już swoją siedzibę. Mieści się przy ul. Gdańskiej 1. Tel. 74 667 51 36, adres e-mail: walbrzyszanki@gmail.com.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top