Kokos w czołówce

Kacper Drochomirecki, którego wszyscy uczniowie Gimnazjum Publicznego w Głuszycy znają jako „Kokos” odniósł wielki sukces na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym w Republice Południowej Afryki. Całe gimnazjum kibicowało Kacprowi oglądając relację na żywo z RPA. Kokos,Kokos,Kokos! – to dziś najgłośniejsze okrzyki w gimnazjum. Pod opieką trenera Jacka Kędzierskiego Uczniowski Klub Sportowy " GIM Głuszyca" ustanowił nowy rekord Polski.

Oto jaką wiadomość na świeżo z RPA przekazał trener Jacek Kędzierski: – We wtorek w sesji popołudniowej wystąpił nasz pierwszy reprezentant – Kacper Drochomirecki. W swoim debiucie na Mistrzostwach Świata zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej do 59 kg juniorów do lat 18 z wynikiem 370 ( 140 + 82,5 + 147,5 )kg. Brązowy medal był dosłownie na wyciągnięcie ręki i został rozstrzygnięty wagą ciała, gdyż Marco Jacobs z Republiki Południowej Afryki uzyskał identyczny rezultat, lecz był o 45 dag lżejszy. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii okazał się Sergey Tchizhikov z Rosji, a drugie miejsce zajął Braik Malek z Libii. Na pocieszenie Kacprowi przypadł mały srebrny medal za przysiad , zaś wynik 140 kg jest nowym rekordem Polski juniorów do lat 18. Jutro o godzinie 9.00 na pomoście pojawi się drugi nasz reprezentant – Kamil Dec.