Kolejna fabryka da zatrudnienie

Kolejna fabryka da zatrudnienie

w Gospodarka

Amerykańska firma Bama Companies uruchomi na Dolnym Śląsku swoją pierwszą fabrykę w Europie. To jeden ze światowych liderów dostarczających gotowe wyroby piekarskie do najbardziej znanych restauracji sieciowych. Inwestycję, która powstanie w Stanowicach pod Oławą, kompleksowo wspiera PM Group.

Amerykanie swoją pierwszą fabrykę na Starym Kontynencie wybudują na terenie Oławskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stanowicach. Bama Europa wydzierżawiła 10-hektarową działkę, a na początek zagospodaruje ¼ tego terenu. – To pierwsza faza inwestycji, która zakłada budowę fabryki o powierzchni zabudowy 7 tys. mkw. Pierwsze produkty spożywcze powinny opuścić zakład w pierwszym półroczu 2013 roku. Rozbudowa fabryki planowana jest na 2016 rok – informuje Natalia Mizgalska, project manager PM Group, firmy, która kompleksowo zarządza realizacją inwestycji. Amerykański zakład w pierwszym etapie zatrudni 110 osób. Ze swoich fabryk w Tulsie w stanie Oklahoma oraz Chinach firma dostarcza półprodukty do 20 krajów na całym świecie. Są to głównie torty, ciastka, bułeczki hamburgerowe i gotowe ciasta na pizzę – dostarczane do gigantów rynku gastronomicznego – Bama Companies pielęgnuje od ponad 80 lat te same wartości i podkreśla na każdym kroku, że jest to rodzinny biznes z wielkimi tradycjami, który kieruje się jakością i świeżością swoich wyrobów. Naszym zadaniem jest stworzenie wizytówki tej firmy w Europie – mówi Natalia Mizgalska. Inwestycją kompleksowo wspiera PM Group. Międzynarodowa firma architektoniczna jest odpowiedzialna za przedprojektowe usługi konsultingowe, projektowanie, nadzór przy przetargach oraz nadzór autorski nad całą inwestycją Bama Europa w Polsce. Dla firmy to już kolejny projekt w sektorze spożywczym w tej części kraju. PM Group jest zaangażowana w inwestycje Fresh Start Bakeries w Strzegomiu i Pasta Food Company w Opolu.

Informacje o PM GroupPM Group jest międzynarodową firmą oferującą kompleksową obsługę projektów inwestycyjnych poprzez świadczenie wielobranżowych usług projektowych, zarządzania realizacją inwestycji i konsultingu technicznego. W Polsce zatrudnia blisko 200 inżynierów i architektów. Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG Display, Pittsburgh Glass Works, Electrolux, Funai, Procter & Gamble, Weyerhaeuser, L"Oreal, Colgate-Palmolive, Fresh Start Bakeries, Pasta Food Company, Cargill, Wedel, Unilever i McCain Poland. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracowała m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg".W 2008 roku za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej nagrodę w kategorii Business Development. W 2010 roku nagrodzono ją tytułem Lidera Eko-inwestycji za projekt poprawy gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji jeleniogórskiej. Jest też dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa 2008 i wyróżnienia w tym samym konkursie w 2011 roku, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top