Kolejne fakty w sprawie spalonego psa

Kolejne fakty w sprawie spalonego psa

w Aktualności

Policja szuka świadków mogących pomóc w ustaleniu osoby, która podpaliła psa. Martwe zwierzę znalazła podczas spaceru jedna z mieszkanek Głuszycy.

Nie wiadomo kiedy doszło do zdarzenia. Pierwsze informacje przekazywane przez media mówiły o tym, że pies został przywiązany do drzewa, oblany łatwopalną substancją i podpalony. Udało się nam dotrzeć do kobiety, która znalazła martwe zwierzę. Z jej wypowiedzi wynika, że faktycznie pies był spalony. Był porzucony w ruinach, ale nie przywiązany do drzewa. Przyznaje, że widok był makabryczny. To ona powiadomiła policję o zdarzeniu. Teraz sprawę bada policja, która próbuje ustalić, kto dopuścił się tego bestialskiego czynu. – Dużo wskazuje na to, że zwłoki psa znajdowały się tam od pewnego czasu – mówią nam funkcjonariusze.

Nie wiadomo czy uda się ustalić sprawce zdarzenia. Nie ma żadnego potwierdzenia także czy w momencie podpalenia zwierzę jeszcze żyło. Mimo że bardzo rzadko osoby znęcające się nad zwierzętami dostają wyrok bezwzględnego więzienia nikt nie może czuć się bezkarnie. W grudniu 2009 roku na sześć miesięcy więzienia został skazany mieszkaniec Wałbrzycha, który wyrzucił przez okno psa konkubiny. Zwierzę zdechło po kilku dniach. W styczniu tego roku Sąd Okręgowy w Świdnicy utrzymał wyrok sześciu miesięcy więzienia dla Jana S. za próbę zabicia psa. Ponadto nakazał wpłatę 2,5 tysiąca złotych nawiązki na bezdomne zwierzęta oraz wydał zakaz posiadania zwierząt przez pięć lat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top