Kolejne podium Rycerzyków

Na stadionie mini żużlowym w Gorzowie odbyła się kolejna runda Mistrzostw Polski w klasie 50 ccm, w której dwaj nasi zawodnicy: Jakub Isański i Jakub Piątek wywalczyli miejsca na podium.

Bardzo trudne zadanie stało przed naszymi Rycerzykami – powalczyć z lokalnymi zawodnikami na ich domowym torze. Gospodarze wystawili mocny skład i przed własną publicznością chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, tym bardziej, że dzień wcześniej na dużym gorzowskim stadionie odbyła się żużlowa runda Mistrzostw ŚwiataGP, w której 3 miejsce zajął gorzowski 17-latek, który 10 lat temu zaczynał swoje starty właśnie na tym mini torze.Jednak nasi zawodnicy od samego początku pokazali, że przyjechali do Gorzowa po medale. Już w pierwszym biegu nasza para: Jakub Piątek i Jakub Isański dosłownie rozgromiła gospodarzy przyjeżdżając na 1 i 2 miejscu. W biegu drugim sytuacja była identyczna, nasi zawodnicy toczyli bój o pierwsze miejsce tylko między sobą zostawiając rywali w tyle. Również pozostali nasi zawodnicy jechali jak po własnym torze i walczyli na dystansie przywożąc cenne punkty do klasyfikacji. Najlepszy podczas tych zawodów nasz zawodnik – Jakub Isański w pięciu startach przyjeżdżał na I miejscu aż 4 razy przyjeżdżając tylko raz na II miejscu za najlepszym miejscowym zawodnikiem. Ostatecznie Kuba zgromadził od niego tylko 1 pkt. mniej i z wynikiem24 pkt. zajął II miejsce w turnieju. Jego zespołowy kolega – Jakub Piątek w 5 biegach zgromadził 21 pkt i dopełnij podium zajmując III miejsce.W sumie na 10 rozegranych biegów aż 5 razy wygrali nasi zawodnicy co wystarczyło, żeby drużynowo wygrać te zawody*Miejsca naszych wszystkich zawodników:2. Jakub Isański3. Jakub Piątek4. Oliver Zabrzeski7. Oskar Zabrzeski10. Paweł Trześniewski11. Jakub MajdaPo 3 rundach- pierwsza piątka klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w klasie 50 ccm wygląda następująco:1.Jacek Fajfer GUKS SPEEDWAYWawrów – 55 pkt.2. Jakub Isański RYCERZYKI WSM Chełmiec- 51 pkt.3. Oliver Zabrzeski RYCERZYKI WSM Chełmiec – 45 pkt.4. Jakub Piątek RYCERZYKI WSM Chełmiec – 41 pkt.*5. Sebastian Borszcz – MKMŻ RYBKI Rybnik