Kolejny zastrzyk finansowy

Kolejny zastrzyk finansowy

w Aktualności

Około 8 milionów złotych otrzyma gmina Wałbrzych od zarządu województwa dolnośląskiego na remont Zespołu Szkół nr 5, siedziby zgromadzenia Sióstr Niepokalanek oraz przebudowę drogi powiatowej.

Za ponad 930 tysięcy złotych w Zespole Szkół nr 5 zostaną docieplone ściany zewnętrzne oraz strop, wymieniona zostanie stolarka okienna, przeprowadzony zostanie remont schodów oraz centralnego ogrzewania. – To ogromna inwestycja, bo to duży kompleks – mówił prezydent podpisując umowę w tej sprawie. Dotację otrzyma również Zgromadzenie Sióstr Niepokalanek z Sobięcina. – To miejsce, które siostry mozolnie i z wielką determinacją remontują. Jestem pod wrażeniem tego jak o to dbają. Staramy się je wspierać na miarę naszych możliwości – podkreślał Roman Szełemej. Przypomniał, że niebawem swoje oblicze zmieni również popularny Energetyk. – Rozpisaliśmy już przetarg w programie Szkoła od Nowa na remont tej szkoły. Za około 2 tygodnie powinien zostać rozstrzygnięty. To będzie wielomilionowa inwestycja – mówił prezydent.

Ponad 6 milionów złotych pochłonie natomiast przebudowa i modernizacja drogi powiatowej na odcinku od drogi krajowej nr 35 do ul. Antka Kochanka wraz ze skrzyżowaniem, co umożliwi wjazd na teren Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia. – Środki w ramach perspektywy finansowej na lata 2007-2013 praktycznie już się skończyły, dlatego tym bardziej należy się cieszyć, że na finiszu udało się pozyskać dla Wałbrzycha kolejnych kilka milionów złotych na inwestycje – stwierdził dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top