Koncert Katyński

Koncert Katyński

w Region

Zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach związanych z 74. rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Poszukując form pielęgnowania pamięci o naszej historii, wykraczających poza bardzo uroczyste, oficjalne spotkania, proponujemy udział w I Świdnickim Marszu Katyńskim oraz Koncercie Katyńskim.

I Świdnicki Marsz Katyński organizowany we wtorek, 8 kwietnia to przemarsz grupy rekonstrukcyjnej w mundurach Wojska Polskiego z września 1939 roku w eskorcie żołnierzy sowieckich na trasie pl. Grunwaldzki – skwer przy pl. św. Małgorzaty. Kolumna wyruszy o godz. 15.00 spod Klubu Bolko. Na skwerze przy Dębie Katyńskim o godz. 15.30 odbędzie się inscenizacja przygotowana przez Młodzieżowy Dom Kultury z udziałem między innymi młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego.

Koncert Katyński organizowany w czwartek, 10 kwietnia w sali teatralnej w Rynku to wydarzenie artystyczne organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Do współpracy zaproszony został zespół muzyków i wokalistów pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego. Spektakl ma bardzo ciekawą oprawę, którą zapewniają młodzi świdniccy twórcy filmowi oraz młodzież tworząca grupę rekonstrukcyjną na potrzeby I Świdnickiego Marszu Katyńskiego. Wstęp wolny.

Program marszu grupy rekonstrukcyjnej z IV Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w mundurach historycznych Wojska Polskiego pod eskortą żołnierzy sowieckich: godz. 15.00 – rozpoczęcie marszu przy Klubie „Bolko" pl. Grunwaldzki, przemarsz ulicami: Łukowa, Rynek, Franciszkańska, pl. św. Małgorzaty,godz. 15.30 – finał marszu połączony z happeningiem na skwerze przy Dębie Katyńskim.

Koncert Katyński (czwartek, 10 kwietnia, godz. 18.00, sala teatralna ŚOK, Rynek, wstęp wolny) zatytułowany „I pamiętaj, że dana ci pamięć. Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie".

Koncert w wykonaniu muzyków, przygotowany pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego, zabierze słuchaczy w podróż po historii Polski. Przez kilka miesięcy młodzi muzycy przygotowywali projekt, który zostanie zrealizowany w formie inscenizowanego koncertu z udziałem solistów wykonujących utwory z repertuaru m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jana Pietrzaka.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Festiwal Sera

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top