Konkurs rozstrzygnięty

w Boguszów Gorce

Przybliżenie uczestnikom, jak ważne jest noszenie odblasków i prawidłowe zachowanie na drodze, było głównym celem rozstrzygniętego właśnie konkursu plastycznego „ Bądź widoczny – Bądź bezpieczny”. Jego organizatorem była Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu przygotowała konkurs plastyczny, pn. „Bądź Widoczny- Bądź Bezpieczny”, którego celem było przybliżenie uczestnikom, jak ważne jest noszenie odblasków i prawidłowe zachowanie na drodze. Finał konkursu zorganizowany został 18 grudnia 2020 roku w budynku wałbrzyskiej komendy. Tematem przewodnim konkursu plastycznego było bezpieczeństwo na drodze widziane oczami dziecka, w tym promowanie noszenia przez najmłodszych odblasków. Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas I-II szkół z powiatu wałbrzyskiego. Dzieci miały za zadanie wykonać prace plastyczne dowolną metodą i formą. Do organizatorów wpłynęło 38 prac ze szkół podstawowych ze Szczawna Zdroju, Boguszowa-Gorc, Mieroszowa i Czarnego Boru.

Komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu oraz sponsorów miała trudności z wyborem prac. Jury wybierając te wyróżnione kierowała się starannością wykonania, przekazem, a zarazem przedstawioną wizją bezpieczeństwa, wartościami edukacyjnymi, wiekiem wykonawców prac oraz ich pomysłowością. Uczestnicy konkursy wykazali się dużą kreatywnością. W ostateczności jury wyłoniło 5 laureatów, a 7 prac zostało wyróżnionych. Pozostali uczestniczy również zostali nagrodzeni za udział w konkursie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe. Ostatecznie za najlepszą uznano pracę Zuzanny Gargol ze Szkoły Podstawowej w Mieroszowie. Kolejno przyznano dwa drugie miejsca dla Aleksandry Nowak ze Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju i dla Mateusza Chuchry ze Szkoły Podstawowej w Boguszowie-Gorcach. Trzecie miejsce zajęli Zuzanna Branicka ze Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju i Apolonia Kantek ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Alan Kłosiński z Boguszowa-Gorc, Franciszek Szczapa z Mieroszowa, Adrian Kołpak z Mieroszowa, Michał Krzystek z Czarnego Boru, Ewa Rzepczyk z Czarnego Boru, Zuzanna Prusik ze Szczawna Zdroju i Oliwia Uchman ze Szczwana Zdroju. Nagrody ufundowali: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Burmistrz Gminy Szczawno Zdrój, p.o. Burmistrz Gminy Boguszów-Gorce oraz Wójt Gminy Czarny Bór. Tak liczne wsparcie finansowe i rzeczowe pozwoliło na obdarowanie każdego uczestnika konkursu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*