Kręcą film o zamku

Kręcą film o zamku

w Aktualności

Już w styczniuw programie "Dzien Dobry" TVN będzie można zobaczyć reportaż o Zamku Grodno. Produkcja poświęcona będzie "nawiedzonym" zamkom i pałacom.

Materiał przygotowała ekipa TVN Discovery i Focus Historia. Oprócz zamku Grodno dziennikarze odwiedzili również pałac Kaufmana w Głuszycy oraz Pałac w Jedlince. Efektem nagrań będzie program Focus Historia Styczeń.

Ekipa przyjechała na zaproszenie Łukasza Kazka, pracownika Zamku Grodno, a także znanej pisarki Joanny Lamparskiej. W reportażu będziemy mogli zobaczyć także krypty kościoła pw. św. Jadwigi. Dziennikarzom  towarzyszyła para jasnowidzów z Wrocławia.

Gmina Walim, zamek oraz krypty stały się wyjątkowe. Takich miejsc na Śląsku jest dużo, ale właśnie to do tej gminy zawitała telewizyjna ekipa. Niebawem ma również powstać przewodnik po Walimiu jako miejscu mało znanym i rzadko odwiedzanym. Przewodnik opracują Joanna Lamparska oraz Łukasz Kazek. Publikacja będzie zawierała wszelkie wiadomości dotyczące gminy od krypt aż po wieże i zostanie oprawiona w niesamowite historie zwykłych ludzi.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top