Kto zostanie politykiem roku?

Kto zostanie politykiem roku?

w Aktualności

Od dziś można już głosować w plebiscycie tygodnika 30 minut na polityka roku 2009 regionu wałbrzyskiego.! Partnerem konkursu jest portal wiadomosciwalbrzyskie.pl

Zgodnie z przewidywaniami, proces zgłaszania kandydatów do poszczególnych kategorii plebiscytu „Kryształy i kamienie" trwał do ostatniej chwili. Nawet w niedzielę, 31 stycznia, gdy upływał termin nominowania, do redakcji docierały propozycje od Czytelników, Telewidzów i Internautów. Tym samym do grona nominowanych polityków dołączyli Anna Zalewska – posłanka Prawa i Sprawiedliwości w kategorii „Pierwsza dama polityki" oraz Marek Szewczyk – działacz Unii Pracy w kategorii „Polityk najbardziej przyjazny człowiekowi (sylwetki nominowanych w tekście obok). W sumie w kategoriach pozytywnych, czyli: „Największy polityczny sukces", „Pierwsza dama polityki", Polityk najbardziej przyjazny człowiekowi", „Najbardziej obiecujący polityk" oraz „Parcie na szkło" nominowanych zostało 27 osób. Oczywiście, są politycy, którzy zostali nominowani w kilku kategoriach. Rekordzistą jest pod tym względem prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, który został nominowany w trzech kategoriach.

Pięć nominacji dla polityków było także w kategorii „Polityczna porażka roku". Co ciekawe, uczestnicy naszej zabawy sporadycznie wskazywali tych polityków, którzy z różnych powodów ich zawiedli. Najwięcej nominacji otrzymali: poseł PO Zbigniew Chlebowski, co jest pokłosiem tak zwanej afery hazardowej oraz Rada Powiatu Wałbrzyskiego za to, że nie zdołała zmniejszyć liczby etatowych członków zarządu powiatu. Ponadto nominowani zostali: prezydent Piotr Kruczkowski oraz opozycyjni miejscy radni: Dariusz Lenda z SLD i Ryszard Nowak (bezpartyjny).

Po nominacjach przyszedł czas na głosowanie. Do 5 marca 2010 (do północy) będziemy przyjmowali głosy Czytelników, Widzów i Internautów. Aby wszystkim ułatwić głosowanie i dać równe szanse, zdecydowaliśmy się na system głosowania za pomocą SMS-ów wysyłanych z telefonów komórkowych. Dzięki temu każdy, o każdej porze dnia i nocy, będzie mógł oddać dowolną liczbę głosów na swojego faworyta. Aktualne rankingi, a także informacje na temat nominowanych, można w każdej chwili sprawdzić na naszej stronie.

Uwaga! Koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 2,44 zł brutto. Usługi Premium SMS dostępne są w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay. Właścicielem serwisu www.krysztalyikamienie.pl. jest Centrum Sp.z o.o. (info@centrum.pl). Regulamin wysyłania SMS -ów i reklamacje na: http://www.dotpay.pl.

Wszystkim uczestnikom naszego plebiscytu, a także nominowanym politykom, życzymy udanej zabawy. Finał plebiscytu, połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem statuetek laureatom, odbędzie się 10 marca podczas uroczystej gali „Kryształów i kamieni" w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie – Zdroju. Podczas tej uroczystości nagrodzeni zostaną także ci Czytelnicy, Widzowie i Internauci, którzy w najciekawszy sposób uzasadnili swoje nominacje dla polityków.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top