Liderzy bez porażki

To był najtrudniejszy mecz w tym sezonie koszykarzy Górnika. W połowie drugiej kwarty przewaga WKK II Wrocław wynosiła aż 21 punktów, jednak wszystko skończyło się dobrze Górnik prowadzony do zwycięstwa przez Bartłomieja Józefowicza w po przerwie odrobił stratę i wygrał różnicą dziewięciu punktów 67 – 58. Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo Górnika w lidze, który bez porażki zdecydowanie prowadzi w tabeli.

W ostatnim meczu tego roku Górnik zmierzył się z rezerwami pierwszoligowego WKK Wrocław, a to przede wszystkim utalentowana młodzież znana z tego, że gra niesamowicie ambitnie i jest bardzo dobrze wyszkolona technicznie. Na parkiecie w meczu z naszymi koszykarzami trener WKK do protokołu meczowego wpisał zawodników w wieku od 15 do 19 lat. Górnik spotkanie rozpoczął w składzie Borzemski – Glapiński – Józefowicz – Stochmiałek – Iwański. Początek meczu należał do młodych zawodników ze stolicy Dolnego Śląska, którzy po trzech minutach prowadzili 10-0. Pierwsze punkty dla Górnika zdobył dopiero w czwartej minucie meczu Adrian Stochmiałek. W dalszej części pierwszej kwarty gra się wyrównała i zakończyła się wynikiem 21-10 dla gospodarzy. W drugiej odsłonie gry Górnicy sprawiali wrażenie ospałych, co szybko wykorzystali rywale powiększając przewagę do 21 punktów (35 – 14). Sygnał do odrabiania strat dał niezawodny w tym sezonie Rafał Glapiński trafiając „trójkę" po chwili w podobnej sytuacji kolejną dołożył rozgrywający dobre zawody Józefowicz i stara do została zmniejszona do 16 punktów. W ostatnich minutach przed przerwą Górnik poprawił grę w obronie i do przerwy tracił już tylko 11 punktów do rywala (40-29). Po powrocie na parkiet podopieczni Arkadiusza Chlebdy byli bardzo mocno zdeterminowani i konsekwentnie zmniejszali starty do rywal.i Górnik tą część spotkania wygrał 15 – 8 a wynik przed czwartą kwartą brzmiał 48 – 44 dla WKK. Czwarta ćwiartka rozpoczęła się jak marzenie w pierwszych dwóch minutach Górnik zdobył siedem punktów z rzędu i wyszedł na pierwsze prowadzenie w spotkaniu, którego już nie oddał do samego końca. W dalszej części gracze z Wrocławia byli po prostu bezradni. Mecz zakończył się wynikiem 67- 58, a najskuteczniejszy w naszej drużynie był Bartłomiej Józefowicz zdobywca 18 punktów. Górnik zakończył rok na pozycji lidera z bilansem 9-0. Martwi fakt kontuzji Mateusza Myślaka, który nie wiadomo kiedy wróci na parkiet. Górnika we Wrocławiu wspierała grupa kilkunastu kibiców.WKK II Wrocław – Górnik Wałbrzych 58-67 (21-11, 19-18, 8-15, 10-23)

Górnik: Józefowicz 18 (2×3) Iwański 14, Glapiński 12 (1×3) , Stochmiałek 9, Borzemski 5 (1×3) , Fedoruk 4, Narnicki 2, Olszewski 2, Karwik 1, Maryniak 0.