Lip Dub czyli gwiazdą być

Lip Dub czyli gwiazdą być

w Aktualności

Lip Dub, czyli Lip Dubbing, to rodzaj filmu, polegający na lip-synch’u, czyli „podkładaniu” ruchu ust do danej piosenki. Całość rejestrowana jest przez kamerę, by na koniec zsynchronizować dźwięk z obrazem i stworzyć własny teledysk. Lip Dub bardzo szybko stał się popularny w środowiskach akademickich. Studenci w ten sposób promują swoje uczelnie oraz samych siebie. Również wałbrzyscy żacy postanowili stworzyć swój teledysk.

Wałbrzyscy studenci, idąc za przykładem swoich kolegów z innych polskich uczelni, postanowili nagrać swój własny teledysk. – Chcemy w ten sposób promować nasza uczelnię, Wałbrzych oraz całą Polskę. Chcemy pokazać, że nie tylko studenci z dużych ośrodków akademickich takich jak Warszawa czy Kraków potrafią się dobrze bawić. – mówi Marta Motyka, jedna z organizatorów akcji. PWSZ w Wałbrzychu na jeden dzień zamieniła się w studio nagraniowe. Ponad czterdziestu wałbrzyskich żaków ubranych w różnokolorowe stroje biegało po uczelnianych korytarzach śpiewając jeden z największych hitów amerykańskiej gwiazdy, Pink. Nakręcony teledysk zostanie później opublikowany na polskich stronach internetowych.

Czym jest Lip Dub?

Twórcą Lip Dub’u jest Jakob Lodwick, który idąc pewnego dnia ulicą śpiewał swoje ulubione piosenki, słuchając ich na słuchawkach. Wpadł wtedy na pomysł, by uwiecznić to za pomocą kamery. Po powrocie do domu Jakob Lodwick zsynchronizował dźwięk z obrazem i tak powstał lip dubbing. Nagranie zamieszczone w Internecie wywołało ogromne zainteresowanie zwłaszcza ze strony pracowników wielkich korporacji oraz studentów. By stworzyć Lip Dub potrzeba naprawdę niewiele. Wystarczy jedna kamera (obowiązuje zasada single shot, czyli jedno ujęcie bez montażu), piosenka wpadająca w ucho oraz grupa ludzi, którzy chcą zrobić coś niezwykłego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top