Listopad w Teatrze Dramatycznym

Listopad w Teatrze Dramatycznym

w Kultura

Listopad Teatr Dramatyczny rozpocznie przedstawieniami „Gwiazdy Śmierci" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego. Spektakl prezentowany jest w Kinie „Zorza". Nie opowiada też linearnej historii, powtarzanej za twórcami kultowej serii. Jest raczej impresją na temat wykorzystanych w sadze archetypów, nawiązań do nerwowej atmosfery politycznych „gwiezdnych wojen" i zarazem niezmienności ludzkich postaw. „Gwiazda Śmierci" we środę, czwartek i piątek.

W sobotę i niedzielę natomiast Teatr zaprasza do parku Wielokulturowego „STARA KOPALNIA" przedstawienie „Łysek z pokładu Idy" wg Gustawa Morcinka w reżyserii Radosława Rychcika. Przedstawienie jest opowieścią o przyjaźni, zaufaniu, dzieciństwie i okrucieństwie. W starej lampiarni, w pozornie nieteatralnej przestrzeniu rozgrywa się przejmujący dramat bohaterów, którzy tylko szkicowo przyjęli cechy literackiego pierwowzoru. Niezwykła sceneria spektaklu dopełniona jest klimatyczną muzyką na żywo.

Do weekendowej i przedweekendowej oferty Teatru Dramatycznego dołącza się jeszcze czwartkowa prezentacja filmu „Walc z Baszkirem" w reż. A. Folemana z bonusem w postaci "Rekolekcji na temat mroku" w reż. Wernera Herzoga stanowiące kolejną odsłonę filmowego cyklu „Dzięki Bogu już czwartek" oraz akcja OBKUP SIĘ W BIELETY w pierszy czwartek miesiąca!!!! Serdecznie zapraszamy!

Najbliższe spektakle:

3 śro 19:00 Marcin Cecko GWIAZDA ŚMIERCI Kino Zorza (ul. Andersa 181)  4 czw 17:00 DZIĘKI BOGU JUŻ CZWARTEK – FILMOWY ŚRODEK TYGODNIA w cyklu: DZIĘKI BOGU MYŚLIMY WALC Z BASZIREM , reż. Ari Foleman (SR) (Bunkier –  przestrzeń znajdująca się tuż przy scenie kameralnej Teatru Lokalizacja: sceny znajdują się przy gmachu głównym Teatru (pl. Teatralny)4 czw 19:00 Marcin Cecko GWIAZDA ŚMIERCI  Kino Zorza (ul. Andersa 181)  5 pią 19:00 Marcin Cecko GWIAZDA ŚMIERCI Kino Zorza (ul. Andersa 181)  6 sob 19:00 Gustaw Morcinek ŁYSEK Z POKŁADU IDY (Park Wielokulturowy Stara Kopalnia ul. P. Wysockiego 28) 7 nie 18:00 Gustaw Morcinek ŁYSEK Z POKŁADU IDY (Park Wielokulturowy Stara Kopalnia (ul. P. Wysockiego 28)

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top