Łowicz wygrywa 4 punktami

w Sport/Wałbrzych

Górnik Trans.eu przegrał z Synteksem Księżak Łowicz 68:72. Po ostatnim gwizdku sędziowie żegnani byli przez część kibiców okrzykami „złodzieje, złodzieje”.

Po 10 minutach goście prowadzili już 19:10. Za sprawą 4 punktów Niedźwiedzkiego i 3 punktów Dery trzy minuty później był już remis. Chwilę później Górnicy wyszli na prowadzenie 24:22. Niestety pierwsze, a zarazem ostatnie w tym meczu. Goście szybko odrobili  straty, a na przerwę schodzili pz 4 punktami na plusie (36:32). W drugiej połowie  podopieczni Radomskiego byli blisko dogonienia wyniku, ale brakowało dosłownie jeden akcji (51:54) czy (65:67). Dożo kontrowersji wzbudziła sytuacja z 39 minuty, gdy przy stanie 67:70 sędziowie przyznali piłkę koszykarzom z Łowicza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 68:72.

I liga koszykarzy

Górnik Trans.eu Wałbrzych – KS Syntex Księżak Łowicz 68:72 (10:19, 22:17, 19:18, 17:18)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 20 (2×3), Niedźwiedzki 18, Der 7 (1), Glapiński 7 (2), Ratajczak 7 (1), Wróbel 6, Durski 3, Spała, Krzywdziński. Trener: Marcin Radomski