Mają nowy wóz strażacki

Mają nowy wóz strażacki

w Region

Od kilku dni OSP Witoszów ma do dyspozycji nowy samochód. Uroczyste przekazanie kluczyków nastąpi podczas dorocznego Święta Plonów w Burkatowie.

Prawie 600 tys. zł kosztował nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, uterenowiony z napędem na dwie osie 4×4 który jest już na wyposażeniu OSP Witoszów. Zastąpił on tym samym wysłużonego, kilkudziesięcioletniego stażem STARA 244. Zakup nowego auta był koniecznością, ponieważ w ten sposób zwiększy się mobilność jednostki, co bezpośrednio przełoży się na wzrost bezpieczeństwa ludzi i środowiska.

Nasza gmina ma dosyć specyficzne położenie, ponieważ znajduje się przy strategicznych trasach krajowej trzydziestki piątki – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy. Straż musi być przecież gotowa w każdej chwili, aby nieść pomoc innym. Rocznie nasi strażacy wyjeżdżają do około 240-300 zdarzeń. Zakup więc jest bardzo dobrą inwestycją, która ma swoje oparcie w statystyce, a ta jest bezlitosna. Wóz strażacki, ze zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów, jest wyposażony m.in. w stacjonarne działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy z agregatem prądotwórczym, wysuwaną 10 m. drabinę oraz kamerę cofania. Nowe auto oraz sprzęt  pozwoli nam szybko i sprawnie ewakuować poszkodowanych w wypadkach samochodowych i pożarach – mówią strażacy z OSP Witoszów, nie kryjąc radości z faktu posiadania nowego wozu strażackiego. Samorząd gminy Świdnica na ten cel pozyskał 100 tys. zł z Komendy Głównej PSP w ramach środków z krajowego systemu ratowniczo-gasniczego. Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie wkład własny gminy, który wyniesie ponad 490 tys. zł. Do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP typu „S", w tym 8 jednostek terenowych. 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top