Malutki krok od półfinału

Malutki krok od półfinału

w Sport

Jeśli siatkarze Victorii PWSZ pokonają za tydzień Astrę Nowa Sól, to będą pewni jednego z dwóch pierwszych miejsc w swojej grupie, które gwarantują awans do kolejnej rundy. Biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny chłopców Janczaka, ale również postawę naszego najbliższego rywala, wydaje się, iż inny scenariusz jak wygrana wałbrzyszan nie wchodzi w rachubę.

Niepokonana przed własną publicznością Gwardia Wrocław w końcu znalazła swego pogromcę. Została nim przed tygodniem Victoria PWSZ Wałbrzych, która w pięknym stylu odprawiła niedawnego lidera II ligi 3:1. Niedawnego, gdyż po wygranej nasi zrównali się punktami z rywalem, którego jednak wyprzedzają lepszym stosunkiem setów. Wyjazdowe zwycięstwo było świetnym podsumowaniem doskonałej ostatnio postawy podopiecznych trenera Janczaka, którzy są tylko o malutki krok, przysłowiową kropkę nad „i" od awansu do turnieju półfinałowego. Aby to uczynić nasi muszą w sobotę 22 lutego pokonać u siebie Astrę Nowa Sól, co wydaje się celem jak najbardziej w zasięgu Victorii. W ostatnich dwóch meczach nasz rywal zdobył zaledwie 1 punkt, podczas gdy dorobek wałbrzyszan wynosi już 12 „oczek", gdyż do tej odsłony rozgrywek nasi przystąpili mając na swym koncie 6 punktów. Wszystko zatem na to wskazuje, iż w sobotnie popołudnie chłopcy Janczaka „zaklepią" sobie awans do półfinału. Najważniejsze, aby nie zlekceważyć przeciwnika. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci pojedynek z połowy listopada, gdy skazywany na pożarcie Chrobry Głogów na tyle dzielnie radził sobie w hali Aqua-Zdroju, iż niespodziewanie zdołał urwać punkt ówczesnemu wiceliderowi II ligi. Jeśli jednak siatkarze Victorii zagrają na swoim normalnym, dobrym poziomie, to nie powinni mieć problemów z udowodnieniem swej wyższości nad ekipą z Nowej Soli.

Na sobotni pojedynek zapraszamy 22 lutego do hali przy ulicy Ratuszowej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17, a wstęp na potyczkę najlepszej z najsłabszą ekipą naszej grupy jest bezpłatny.

Wyniki spotkań o miejsca 1 – 4:Gwardia Wrocław – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 23:25)Victoria PWSZ: Olczyk, Kaczmarek, Walendzik, Zieliński, Karpiewski, Olszewski, Kukla (l) oraz Migdalski, Tomiałowicz. Trener: Krzysztof JanczakorazAstra Nowa Sól – AZS UZ Zielona Góra 2:3 (21:25, 26:24, 25:23, 24:26, 11:15)

Tabela 1-41. Victoria Wałbrzych 2 12 6:12. Gwardia Wrocław 2 12 4:43. AZS UZ Z. Góra 2 5 3:54. Astra Nowa Sól 2 1 3:6

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top