Mamy mistrzynię Polski

Mamy mistrzynię Polski

w Sport

Aleksandra Podgórska z grupy kolarskiej Viking Dream Bike Szczawno-Zdrój została mistrzynią Polski w kolarstwie górskim.

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Zawodnicy grupy kolarskiej Viking Dream Bike Szczawno-Zdrój od dawna przygotowywali się do tej imprezy i zapowiadali walkę o medale. Aleksandra Podgórska startująca w kategorii juniorek w pięknym stylu wygrała wyścig i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski MTB. Ola już na pierwszym okrążeniu objęła prowadzenie wyprzedzając swoją najgroźniejszą konkurentkę Sabinę Zamroźniak z MTB Silesia Rybnik. Pomimo panującego upału Ola od samego startu narzuciła bardzo ostre tempo, którego nie były w stanie wytrzymać rywalki. Na wyczerpujących podjazdach jak również na trudnych technicznie zjazdach przewaga Oli cały czas się powiększała. Aleksandra Podgórska samotnie przekroczyła linię mety ciesząc się ze swojego pierwszego tytułu Mistzryni Polski. Tytuł wicemistrzyni wywalczyła Sabina Zamroźniak z MTB Siesia Rybnik, a na miejscu trzecim uplasowała się jej koleżanka klubowa Elżbieta Figura. W kategorii junior na starcie stanęło 60 zawodników z całej Polski. Wśród nich Michał Czapla i Jacek Grzybowski z grupy kolarskiej Viking Dream Bike Szczawno-Zdrój . Początek wyścigu zapowiadał się znakomicie. Na pierwszym okrążeniu Michał utrzymywał się w ścisłej czołówce jadąc na 12 pozycji. Niestety , tego dnia trzeba było się zmagać nie tylko z wyczerpującymi podjazdami i trudnymi technicznie zjazdami , ale również z tropikalnym upałem. Tym razem Michał nie był w stanie wygrać walki z temperaturą. Los Michała Czapli podzielił również Jacek Grzybowski, który dodatkowo uległ na szczęście niezbyt groźnemu upadkowi. Ostatecznie Michał i Jacek ukończyli wyścig na miejscach poza pierwszą dwudziestką. Wygrał Piotr Konwa z Trasy Zielona Góra. Najciekawszy i najliczniej obsadzony wyścig odbył się na zakończenie mistrzostw. W kategorii elity mężczyzn na starcie stanęło 78 zawodników. Wśród których nie zabrakło reprezentantów zagranicznych ekip. W tym doborowym towarzystwie byli również pochodzący ze Szczawna -Zdroju , a na co dzień ścigający się w barwach kieleckiej grupy kolarskiej Dek Meble Kielce, bracia Tomasz i Wojciech Wiśniewscy. Jest to ich pierwszy sezon w kategorii elity i niestety trudno było liczyć na nawiązanie równorzędnej walki ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Ostatecznie, dzięki wielkiej ambicji i woli walki, Tomek ukończył wyścig na miejscu 30, a Wojtek na 31 miejscu. Tytuł Mistrza Polski wywalczył Marek Konwa z grupy Milka Superior MTB Racing Team.

Redfot. Aleksandra Podgórska z grupy kolarskiej Viking Dream Bike Szczawno-Zdrój została mistrzynią Polski w kolarstwie górskim

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top