Mamy złoto!

Mamy złoto!

Tenisiści stołowi PWSZ Wałbrzych wywalczyli złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym kobiet i mężczyzn.

Finałowe rozgrywki odbyły się w dniach 15-17 maja w Hali CS PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Wałbrzyszanie w meczu finałowym po pięciu setach walki, pokonali ALK Warszawa 3:2. W mistrzostwach wzięli udział – Piotr Chodorski, Robert Floras, Wojciech Niedźwiedzki, a także Menadżer Sportu w Centrum Aqua Zdrój – Tomasz Durajczyk. Gratulujemy! Trzecie miejsce zajęła Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jest to drugi złoty medal AZS PWSZ w historii AMP. Wcześniej tytuł mistrza AMP zdobyli wałbrzyscy futsaliści. W turnieju kobiet zdecydowanym faworytem była Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy. Wszystkie trzy zawodniczki grające w tym zespole to czołówka punktujących krajowej Ekstraklasy. W finale pokonały 3:0 Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Nysy, trzecie miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorem turnieju był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego.