Mapy ostrzegające przed powodzią

Mapy ostrzegające przed powodzią

w Region

Zarząd Województwa Dolnośląskiego będzie rozwijał projekt mapy cyfrowej, obrazującej zagrożenia, jakie mogą wynikać z podniesionego poziomu wód w rzekach Dolnego Śląska.

Projekt ten zyskał dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie danych przestrzennych, które będą filarem działania mapy.

Pilotaż tego systemu działa już od tygodnia. Marszałek Marek Łapiński oddał go do dyspozycji Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego. Mapę na polecenie Marszałka opracował geodeta wojewódzki i pełnomocnik Zarządu Województwa Dolnośląskiego ds. bezpieczeństwa. Mapy cyfrowe obrazują zasięg potencjalnej powodzi w sytuacji przerwania obwałowań. W przyszłości prace mają toczyć się w oparciu o tegoroczne doświadczenia.

Tym samym zarząd województwa zdecydował o rozpoczęciu prac nad projektem roboczo nazwanym „Systemem Wsparcia dla Zobrazowania Sytuacji Bieżącej Dolnego Śląska". Projekt będzie systematycznie udoskonalany, a jego sukces w dużej mierze zależy od współpracy z odpowiednimi służbami, inspekcjami, strażami, a przede wszystkim z jednostkami samorządu terytorialnego całego regionu.

Województwo Dolnośląskie w roku 2009 i w perspektywie roku 2010 przeznaczyło w sumie środki w wysokości ok. 73 mln zł na poprawę bezpieczeństwa w regionie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top