Matematyk z Walimia

Matematyk z Walimia

w Aktualności

Jonatan Grodecki z Walimia zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea”. Dokładnie 14 kwietnia dowiemy się czy wygrał.

W konkursie wzięło udział ponad 100 tysięcy osób z całej Polski, w tym pięciu najlepszych uczniów matematyki z gimnazjum: w Walimiu: Sara Iskierka, Oliwia Tamioła, Klaudia Tyka, Anna Stankiewicz i Jonatan Grodecki. Prace konkursowe z I etapu sprawdzała zewnętrzna komisja z Warszawy, dlatego na wyniki oczekiwano aż do 13 marca 2014 r. Długo wyczekiwana informacja bardzo ucieszyła dyrekcję szkoły w Walimiu, ponieważ Jonatan Grodecki zakwalifikował się do finałowego etapu tego konkursu, na który został zaproszony wraz z opiekunem Katarzyną Flis.

Finał, do którego nasz matematyk Jonatan, świadom że czeka go duży wysiłek, przygotowywał się z wielkim zaangażowaniem, odbył się w budynku Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, przy ul. Stokłosy 3. Warszawa wszystkich finalistów przywitała słoneczną aurą i towarzyszyła im przez cały dzień, dodając otuchy. Wszyscy finaliści, wraz z Jonatanem zmierzyli się z niezwykle trudnymi zadaniami, jest to bowiem konkurs na najwyższym poziomie. Teraz w zniecierpliwieniu oczekują na wyniki, które zostaną ogłoszone 14 kwietnia 2014 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top